Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4365 postów 1977 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Polskę nam rozwalają

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

OBSERVATORIUM BOGUSLAVIANUM: Pierwsza ocena sytuacji po długiej nieobecności w kraju.

 

Prawie dwa miesiące nieobecności w kraju i całkowitego zanurzenia w obcym środowisku niemal po drugiej stronie globu, w dodatku w zamkniętej bazie na zapadłej prowincji, wystarcza aby odciąć człowieka od kontekstu wydarzeń krajowych, zwłaszcza gdy w tym czasie uległy one dramatyzacji i przyspieszeniu. Właśnie w takiej sytuacji wróciłem do Polski i łapczywie, korzystając z tego, że jest weekend, przyglądam się temu, co się dookoła dzieje. I cóż ja widzę?

Widzę, że przeciwko reformie sądownictwa jest Balcerowicz, Tusk, Wałęsa, Michnik, Schnepf, Rosati, Sikorski, Giertych, Petru, HGW, Lis, Schetyna i im podobni, więc nawet bez analizy zagadnienia wiem, że moje miejsce jest po przeciwnej stronie, jakąkolwiek by ona nie była. Widzę, że na wezwanie zagranicy na ulicę wypełzła Targowica, formacje zdeklarowanych zdrajców i politycznych bankrutów, oraz piąte kolumny mniejszości narodowych. Przyłączyła się do nich w sporej, choć przesadnie ocenianej liczbie rozwrzeszczana „warszafka” czyli ćwierć-inteligencka ulica (najgłupsza i najbardziej szkodliwa politycznie część naszego społeczeństwa) oraz ujawniła się publicznie najbardziej wroga nam zagranica: Soros, Timmermans, McCain, Merkel, a ostatnio także Macron… I z tego jestem zadowolony, bo to rozjaśnia scenę - pokazuje kto jest z nami, a kto przeciwko nam.

Walka, która rozgrywa się w Polsce jest w moim odczuciu tym razem autentyczna, a nie udawana, i chodzi w niej o dużą stawkę. Widać, że sprawa jest sterowana odgórnie z zewnątrz i wspomagana sporą kasą, w której czuć koszerne pieniądze Sorosa. Przypomina to kolorowe rewolucje urządzane najczęściej z powodzeniem w innych krajach świata. Rozmawiam z rodziną, która pod moją nieobecność obserwowała to z bliska. Mieszkamy na starym Żoliborzu, dwa przystanki od domu Kaczyńskiego i widać na własne oczy jak to działa w praktyce. Sponsorowane bojówki, jedne opłacone, inne ogłupione dowożono autokarami w różne punkty stolicy. W sieci krąży 16-punktowa instrukcja „Jak obalić rząd?” będąca kopią scenariusza kolorowych rewolucji z Jugosławii, Gruzji, Ukrainy, a nawet „wiosny arabskiej”. Pod oknami słyszę język ukraiński. W powietrzu czuje się napięcie.

To wszystko jednak nie wystarcza, aby zawierzyć tej drugiej stronie. Braci Kaczyńskich oceniam głównie na podstawie ich zachowań w polityce międzynarodowej i obu już dawno skreśliłem: Lecha chociażby za to, że sprowadził do Polski i zalegalizował tu żydowską lożę masońską B’nai B’rith, a Jarosława za to, że na kijowskim Majdanie stojąc pod pachami Tiahnyboka i Kliczki wykrzykiwał „Sława herojam!” pod adresem banderowskich przywódców UPA. Katastrofę smoleńską uważam za wypadek wykreowany na własne życzenie przez niedbalstwo i brawurę organizatorów tej wyprawy, nie akceptuję teorii spisku ani kultu jej ofiar, a pochówek obojga Kaczyńskich jako bohaterów narodowych na Wawelu uważam za grube nadużycie zamieszania jakie wtedy powstało. Lech Kaczyński był marnym prezydentem i nie miał żadnych szans na reelekcję. Przeszedł do historii przez to że zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, ale przecież żadnego bohaterstwa w tym nie było. Gdyby wtedy nie zginął, dziś nikt by już o nim nie pamiętał,  nawet tego, że lubił prowokować Rosjan np. w czasie  swej awanturniczej wizyty w Gruzji i z lubością nosił jarmułkę bezwstydnie włażąc  Żydom po palcu np. w czasie wizyt w  Izraelu.   

Chociaż podoba mi się program reformy sądownictwa w wykonaniu PIS-u i mam  trochę zaufania do niektórych ministrów (Szydło, Morawiecki, Gliński, Ziobro, a może nawet Szyszko) to dużo więcej rzeczy jest u tej ekipy nie do przyjęcia zwłaszcza w polityce  zagranicznej. Nie akceptuję Macierewicza ani jego pedalskich skłonności do asystentów i dziwię się jak można trzymać tak psychopatyczną i kompromitującą postać w składzie rządu. Nie akceptuję nawiedzonego „dyplomaty” Waszczykowskiego a rusofobiczny kurs polityki zagranicznej, pogłębiany przez skandaliczną „politykę historyczną” IPN uważam za katastrofę, która obciąża na pokolenia nasze stosunki z kluczową dla nas Rosją. Nikczemny flirt z banderowcami, lekkomyślne udzielanie im miliardowych kredytów i fundowanie stypendiów w Polsce, oraz pobłażliwość wobec antypolskich wybryków Kijowa, to nie tylko podłość wobec ofiar wołyńskich rzezi, ale i kolejny błąd, który wkrótce się na nas zemści tym bardziej, że wpuściliśmy już w dużej liczbie piątą kolumnę ukraińską do Polski. Jeśli zaś bezprawne przetrzymywanie w więzieniu Mateusza Piskorskiego, szefa partii Zmiana, ma być wskazówką, w którą stronę pójdzie w praktyce reforma systemu sprawiedliwości, to i za nią też dziękuję. 

Nadal nie wiem jednak, czy chciałbym aby w chwili obecnej Jarosław Kaczyński zszedł ze sceny politycznej, bo to by oznaczało jej zupełną dekompozycję i ponowny a jeszcze bardziej chaotyczny triumf złodziejskiej formacji POpaprańców, KODerastów i ekonomistów z Madery. W dużej mierze z winy PIS-u nie mamy obecnie dobrej sytuacji politycznej. Renegackie – choć chciałbym wierzyć, że tylko głupie  - veto prezydenta Dudy już pozbawiło go szansy na następną kadencję i coraz wyraźniej widać jak Makrela szykuje tu nam swego Ryżego pupila na jego miejsce. Na scenie politycznej brakuje wartościowych postaci i dzieją się rzeczy trudne do wytłumaczenia. Choć więc jest to stwierdzenie ogólnie niemiłe, nie widzę poza Kaczyńskim innej postaci, która mogłaby w chwili obecnej zapanować nad państwem  i mogła stawić opór uderzeniu, które idzie z zewnątrz.

Nie mam jeszcze dość wiedzy, aby pełniej ocenić sytuację, jaka wytworzyła się w Polsce i wokół niej w związku z zamierzoną reformą sądownictwa, a i w ogóle nie czuję się w tej materii kompetentny, bo prawo interesuje mnie nawet mniej niż finanse, toteż na razie mogłem przedstawić moje zdanie tylko na podstawie emocji i nie sądzę, że porwę się na wiele więcej, bo są inne sprawy, o których zawsze wolę pisać.

Jak większość narodowców zawsze stałem i stoję instynktownie po stronie Państwa, które uważam za wielką historyczną i polityczną wartość. Chociaż nie odpowiada mi ani opcja rządzącej obecnie PIS, ani opcja totalnej negacji PO, ani też  żadna z ich koalicyjnych kombinacji i przystawek, staram się pozostać elementarnie lojalny wobec Państwa i w tak trudnej sytuacji nie wdawać się w nadmierną krytykę władz, bo czyniąc tak służyłbym nawet niechcący w pierwszej kolejności interesom obcym i destrukcyjnym. Co wcale nie zmniejsza we mnie poczucia zatroskania i zaniepokojenia, gdy widzę jak nam Polskę rozwalają. (BJ). 

KOMENTARZE

 • Witam
  Za powrót szczęśliwy i nie tylko

  5*
 • @ / @
  // Widzę, że przeciwko reformie sądownictwa jest Balcerowicz, Tusk, Wałęsa, Michnik, Schnepf, Rosati, Sikorski, Giertych, Petru, HGW, Schetyna i im podobni, więc nawet bez analizy zagadnienia wiem, że moje miejsce jest po przeciwnej stronie, jakąkolwiek by ona nie była. //

  - Łooo! Wygląda na to, że zza Uralu nieżle widać :D
 • Bardzo ciekawy komentarz po wecie Prezydenta A. Dudy 24.07.2017
  .

  http://m.neon24.pl/e5b484d075e2be8b048322463ea9c7ad,0,0.jpg
  .
  Michalkiewicz kontrowersyjny komentarz po wecie prezydenta D.Dudy 27.07.2017
  >> https://www.youtube.com/watch?v=2xfuZttiRVA

  Piotr Andrzejewski sędzia Trybunału Stanu ws. Dudy
  >> https://www.youtube.com/watch?v=0lQ-yQ4sRyw

  Dzisiaj Informacje Telewizji Republika 27 07 2017
  >> https://www.youtube.com/watch?v=OJs430B8s6E&t=399s

  „Jest inny ośrodek, który ma wpływ na Andrzeja” Dudę
  >> http://ziut.neon24.pl/post/139542,jest-inny-osrodek-ktory-ma-wplyw-na-andrzeja-dude
  .
  http://m.neon24.pl/62267790b7adc030b902b79c078a1628,0,0.jpg
 • БРАВО, ... БРАВО
  .
  Katastrofę smoleńską uważam za wypadek wykreowany na własne życzenie przez niedbalstwo i brawurę organizatorów tej wyprawy, nie akceptuję teorii spisku ani kultu jej ofiar, a pochówek obojga Kaczyńskich jako bohaterów narodowych na Wawelu uważam za grube nadużycie zamieszania jakie wtedy powstało.

  Choć więc jest to stwierdzenie ogólnie niemiłe, nie widzę poza Kaczyńskim innej postaci, która mogłaby w chwili obecnej zapanować nad państwem i mogła stawić opór uderzeniu, które idzie z zewnątrz.

  - TO SIĘ NAZYWA TRZEŹWE MYŚLENIE
 • @Ziut Polskę Zbaw 23:27:20
  Piszesz według swoich doświadczeń zapewne, ze Wzgórz Golan dobrze widać?
 • @Ziut Polskę Zbaw 23:56:26
  Nie jest tajemnicą, że Ukraińcom w Polsce marzy się drugi Majdan. Po skandalicznym artykule szefa ukraińskiej Fundacji Otwarty Dialog, w którym nawoływał on do obalenia w Polsce rządów PiS, głos zabrał Igor Isajew, mieszkający w Polsce redaktor portalu „Prostir”, który znany jest ze wspierania protestów przeciwko obecnemu rządowi.

  Otóż ubolewał on na łamach ukraińskiego portalu Hromadske, że Polacy nie chcą Majdanu. „Polski segment internetu jest pełen myśli o tym, że „nie potrzeba nam Majdanów”, patrzcie, mówią, do jakiego nieszczęścia z wojną doprowadziły protesty na Ukrainie” – pisze Isajew, wyraźnie rozczarowany, że w Polsce nie będzie jednak ruchawki, dodając, iż nawet Grzegorz Schetyna odciął się od pomysłu Majdanu w Polsce.

  Isajewowi nie podoba się także straszenie Majdanem przez przeciwników antypisowskich protestów. „Nowością w straszeniu polskiego społeczeństwa nagle stała się ukraińska Rewolucja Godności, którą PiS wcześniej wszelkimi sposobami wspierał. W ubiegłym tygodniu w głównym wydaniu Wiadomości TVP pokazano kadry z uzbrojonymi ludźmi w Kijowie w 2014 roku sugerując, że za polskimi protestami stoją te siły, które „aktywnie włączały się do wydarzeń ukraińskiego Majdanu” pisze wyraźnie skonfundowany Isajew.

  Rzeczywiście, PiS udzielając wsparcia ukraińskiemu Majdanowi, popełnił poważny błąd, który mści się do tej pory w postaci szerzącego się w postępie geometrycznym neobanderyzmu. Politycy, zresztą nie tylko tego ugrupowania, prześcigali się w wycieczkach na ukraiński Majdan, przemowach i ściskaniu rąk z ukraińskimi nacjonalistami i rewizjonistami. Później zaś otworzyli szeroko granice na ukraińskich „przyjaciół”, którzy przyjeżdżali do Polski z czerwono-czarnymi flagami. Można by rzec, że politycy PiS na własnej piersi wyhodowali węża, który teraz kąsa ich bezlitośnie. Ukraińcy bowiem zamiast okazać wdzięczność za przyjęcie ich w naszym kraju i stworzenie im warunków do życia (czego odmówiono rzeszom Polaków, zmuszając ich do emigracji), mącą, dążąc do obalenia władzy.

  Igor Isajew nie ukrywa zresztą, że odsunięcie PiS od władzy byłoby korzystne dla Ukrainy, ponieważ jego zdaniem partia rządząca upolitycznia kwestie historyczne między Polską a Ukrainą (chodzi o podnoszenie tematu ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach). Isajew obawia się także, że „antyeuropejska” polityka PiS doprowadzi do wzmocnienia wpływów Rosji.

  Warto dodać, że ukraiński dziennikarz sam zaangażował się w zwalczanie Prawa i Sprawiedliwości, własnoręcznie wykonując przypinki z hasłem „PiS ПНХ”, co tłumaczy się „PiS idź w ch*j”. Mówił też o konieczności uczestniczenia w protestach, aby „poszerzać ukraińską soft power” w świecie.

  W tych wszystkich postawach i opiniach nie jest on jednak – o zgrozo! – odosobniony. Jeżeli zauważymy, że w Polsce przebywa obecnie ok. 2,5 mln Ukraińców, to mamy całkiem niezłą armię, która naprawdę może narobić szkody, w szczególności, jeżeli dogada się z Niemcami, a ci przecież to najlepsi sojusznicy Ukraińców w Europie. Zagrożenie jest naprawdę poważne i bardzo realne i trudno zrozumieć, dlaczego nie zostają podjęte kroki, aby mu przeciwdziałać? Dlaczego miłośników Majdanu i banderyzmu nie odeśle się do bander-raju z biletem w jedną stronę? Skoro tak im dobrze było po Majdanie, to po co przyjeżdżali do Polski?

  http://prawy.pl/54830-odeslac-ukraincow-do-ich-bander-raju/
 • @lorenco 01:09:43
  // Później zaś otworzyli szeroko granice na ukraińskich „przyjaciół”, którzy przyjeżdżali do Polski z czerwono-czarnymi flagami. Można by rzec, że politycy PiS na własnej piersi wyhodowali węża, który teraz kąsa ich bezlitośnie. //

  - TEŻ MYŚLĘ, ŻE TEN "CIAMAJDAN" CHCIANO ZROBIĆ UKRAIŃSKIMI RĘKOMA
  ... bo skąd nagle tyle młodych na występach KOD-u, gdy zawsze byli tylko starzy. / Myślę, że ta młodzież na "ciamajdanie" to z ukraińskiego importu.

  5*
 • @Ziut Polskę Zbaw 01:15:24
  // Jeżeli zauważymy, że w Polsce przebywa obecnie ok. 2,5 mln Ukraińców, to mamy całkiem niezłą armię, która naprawdę może narobić szkody, w szczególności, jeżeli dogada się z Niemcami, a ci przecież to najlepsi sojusznicy Ukraińców w Europie. //

  - TRUDNO BYŁO BY Z TEGO ZORGANIZOWAĆ KILKADZIESIĄK TYSIĘCY?

  ... LUDZIOM Z uKRAINY, KTÓRZY WIEDZĄ JAK I MAJĄ KONTAKTY / PO OPŁACENIU PRZEZ SOROSA >> http://ziut.neon24.pl/post/139540,czy-duda-kieruja-tylko-ludzie-z-fundacji-sorosa-1
 • Bardzo zgrabnie sytuacje w Polsce Pan poukladal. Teraz rozumiem,
  co jest grane bo ciezko mieszkajac w USA, sytuacje w Polsce oceniac.
 • @lorenco 01:09:43
  Jesteś Waść czujny niczym ważka, zresztą jak zawsze i odkąd pamiętam z innego miejsca w sieci :)

  Wrócił Pan Bogusław (Jeznach) i, jak to sam określił, pozwolił się porwać emocjom. Nie mógł tego uczynić lepiej.

  Jeśli chodzi o te "rewolucje" na skorumpowanej do cna Ukrainie, to sprawa ma co najmniej dwa dna, o czym kilku uważnych blogerów (dziennikarzy to już w Polsce prawie nie ma) pisało już jakiś czas temu.

  Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że pierwsze "dno" to przejęcie części Ukrainy przez Eskimosów spod Góry Synaj. Jeśli tak, to trzeba wpierw uprzątnąć teren pod przyszłą zabudowę.
  I jeśli spojrzymy na szerzej, to okazuje się że ta opcja została dokładnie przygotowana wcześniej przez wiodące w Yewropie siły. Wpierw wygenerowały bezrobocie w Polsce, aby jej tubylcy ruszyli w świat za pracą i miejscem do życia powodując po latach, kiedy odblokowano środki w RP "brak rąk do pracy". I dalej to dzieje się w/g rozpisanego w aktach dramatu narodu polskiego.

  W całej rozciągłości zgadzam się z wpisem Autora i trafnym spostrzeżeniem Waści. Uważam podobnie jak Autor notki, że J.K na ten trudny czas jest potrzebny jako taran, a jeśli ktoś - targowiczanie widzą w nim tyrana, "kaczorka dyktatorka" to ich sprawa.
  Cały ten burdel w Polsce zainicjował Kwaśniewski z jego czerwoną hołotą, która dziś stoi za ogrodzeniem parkanu i śmieje się nam w nos.
  A to, że przy okazji wypłynęły fekalia, które Autor wymienił z nazwiska, to tylko dowodzi temu, że w każdym czasie i miejscu zawsze znajdzie się sprzedawczyk i zdrajca.

  Pozdrawiam
 • @Wiktor Smol 08:23:57
  A jak pan ocenia postawę J.K. podczas wspierania ulicznej hołoty w zamachu stanu na Ukrainie?
 • @Robik 10:34:33
  .
  otóż to, koorewstwo pis-u wraca jak bumerang... trzeba się było bać kiedy "ulepszało się" ustawę o bratniej pomocy wojskowej, trzeba się było bać kiedy wyrykiwało się zgradzieckie zdania na majdanie, trzeba się było bać 1000 razy wcześniej, kiedy wycierało się pysk patriotyzmem i Polską, a jednocześnie koorwiło się politycznie ile się tylko dało!

  Pan Bóg wypali teraz całe to goowno bez miłosierdzia...

  zdrada jest o wiele bardziej podła gdy jest skrzętnie ukrywana!

  kiedy magdalenkowcy wytłuką się nawzajem, to może zacznie się na przyszłość coś klarować ... na pewno nie wcześniej!
 • Autor
  //Choć więc jest to stwierdzenie ogólnie niemiłe, nie widzę poza Kaczyńskim innej postaci, która mogłaby w chwili obecnej zapanować nad państwem i mogła stawić opór uderzeniu, które idzie z zewnątrz.//

  Z ogromną niechęcią i obŻydzeniem muszę Panu przyznać rację...

  Naszym największym problemem na dziś jest brak alternatywnych, narodowych elit. Trzeba jednak Kaczyńskiego mocno kontrolować, takie głupie (z narodowego pkt widzenia, nie pisowskiego) ustawy, które zawetował Duda nie mają prawa się pojawiać.

  A los Dudy tyle mnie obchodzi co zeszłoroczny śnieg. Nigdy nie miałem złudzeń kto go wybrał i komu służy.
 • Nazywam się Igor Isajew, mam 31 lat. (http://www.tvn24.pl)
  .
  http://m.neon24.pl/d9dd4bf726369bf61e0a6baba5ad8c4c,0,0.jpg
  .
  .
  Od 10 lat mieszkam w Warszawie. Protestowałem pod Sejmem i Pałacem Prezydenckim. Usłyszałem, że jestem "banderowskim pomiotem", mam "spier...lać", a jeśli będę w Polsce "robić Majdan", to skończę jak moi "psi koledzy" w Kijowie. W sieci nie mogę nawet wrzucić zdjęcia żółwia, zanim nie przeproszę za Wołyń.

  Zaangażowałem się w lipcowy protest, chodzę z Obywatelami RP na kontrmiesięcznice smoleńskie. Kiedy zacząłem o tym pisać na swoim profilu w sieci społecznościowej, zauważyłem, że szeroko rozumiani sympatycy polskiej prawicy mówią stanowcze "nie" mojemu zaangażowaniu w kwestie krajowe. To nie są trolle, wielu z tych ludzi znam osobiście. Nie mogę, mieszkam tu od 10 lat i regularnie płacę podatki.

  Użytkowników sieci oburzyło to, że "idę ukrainizować polski majdan" – jak pisałem – "rozpowszechniając ukraińską soft power". Symbolem soft poweru państwa ościennego w moich ironicznych wpisach miały być znaczki, skopiowane ze znanych Ukraińcom wzorców.

  TE ZNACZKI MOŻNA CHYBA OBEJRZAĆ TUTAJ >> http://ziut.neon24.pl/post/139314,uwaga-nadchodzi-wielki-ubecki-rewolucyjny-ciamajdan-ii

  Dlaczego obcokrajowcy wyszli na protest?Prawda jest taka, że ukraińska migracja w kwestii polskich protestów jest podzielona nie mniej niż polskie społeczeństwo. Na protestach w Warszawie widziałem, a raczej słyszałem nie tylko Ukraińców, ale i Białorusinów, Rosjan czy ludzi z Europy Zachodniej. Z kolei część migrantów wspiera partię rządzącą. Znam Ukraińców, którzy chodzili na demonstracje przeciwko przyjęciu uchodźców. Mimo że sami są migrantami, to prezentują nastroje antymuzułmańskie, co PiS nierzadko wykorzystuje.Ukraińcy to jeden z najbliższych Polakom narodów w Europie. Wbrew pozorom Ukraińcy mają podobne traumy przeszłości, w podobny sposób rozmawiają o "tradycyjnych wartościach", również są ostrożni wobec "obcych", mają podobny potencjał protestu w społeczeństwie i porównywalne do Polski słabe liberalne elity. Z tego względu charakter polskiej debaty jest bliski przyjeżdżającym tu Ukraińcom. Mogą oni stosunkowo łatwo wczuć się w polskie podziały.

  TVN24.pl >> http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/nazywam-sie-igor-isajew-jestem-ukraincem-demonstrowalem-zalal-mnie-hejt,110,2035
  .
  http://m.neon24.pl/4670d7a514109d939c36751e00c21c8f,0,0.jpg
  .
  Zaczyna się dziać dokładnie to co przewidziałem, tylko o wiele szybciej, niż myślałem

  >> http://ziut.neon24.pl/post/138549,nie-uchodzcow-unia-chce-nam-wcisnac-obywateli-rp


  Nie pozwólmy się otumanić PiS - owskiej "propagandzie sukcesu"!

  Oni faktycznie nie chcą przyjmować uchodźców, ale będą musieli przyjmować "ręce do pracy" bo ich zaczyna w Polsce brakować. Zamiast, jak Balcerowicz, pozostawić sprawę "niewidzialnej ręce rynku" która wymusiła by podniesienie w Polsce zarobków, co skutkowało by powrotem do Polski 2 milionów Polaków, PiS zastanawia się nad ściągnięciem do polski Ukraińców, którzy z mocy ustawy, w szybkim czasie uzyskają obywatelstwo polskie, i prawo głosu w Wyborach do Sejmu i Senatu, czego nikt nikomu nie mówi, albo przez głupotę nie bierze pod uwagę.

  Od 1:45 YT >> https://www.youtube.com/watch?v=VDtr13Qz-3E Macierewicz: Jest jeszcze jeden czynnik, na który chcę zwrócić uwagę, otóż Prawo i Sprawiedliwość, obozowi patriotycznemu, który rządzi od 17 - 18 miesięcy .... udały się rzeczy o których nawet nie marzyliśmy. No bo, ... wszyscy z Państwa pamiętacie, przez dziesięciolecia wręcz, największą tragedią społeczeństwa polskiego było bezrobocie.

  To była zaraza, która niszczyła polskie rodziny. To było udręczenie polskiego pracownika, wręcz Polskiego Narodu. Miliony Polaków uciekały przed tym właśnie straszliwym upokorzeniem, jakim było endemiczne bezrobocie. niszczące polską prowincję.

  Dzisiaj bezrobocie jest na poziomie, nie wiem 7 - 5%, w istocie bezrobocia jako rzeczywistego braku możliwości godziwego zarobku nie ma! - mówi Macierewicz, i to nie jest prawdą.

  Nie ma - kontynuuje Macierewicz, i mówi - odwrotnie, poszukuje się pracowników [tak za grosze], ale zastanawiamy się bardzo poważnie nad tym, by nie otworzyć szerzej granic Rzeczpospolitej, tak aby napłynęli do nas przedstawiciele środowisk, .... z Ukrainy na przykład. Dlatego bo brakuje w Polsce rąk do pracy. / koniec /

  Tak, w Polsce może i będzie brakować rąk do pracy. ONE WYJECHAŁY, bo przez lata niszczono polski przemysł i płacono tak mało, że musieli wyjechać. To była ekonomicznie wymuszona zsyłka poza Polskę. Teraz gdy gospodarka zaczyna się rozwijać, PiS zastanawia się nie nad brakującymi rękoma do pracy, TYLKO NAD TANIMI RĘKOMA DO PRACY. - Jeśli pozwolimy im na ściągnięcie Ukraińców, za 2-3 lata będą oni Obywatelami RP, a Polacy imigrantami ekonomicznymi na zmywaku w Anglii.

  Zmiana ustawy o obywatelstwie polskim z 2009 r. uchwalona przez koalicję PO / pSL zaskarżona przez Lecha Kaczyńskiego, której finał, po katastrofie Smoleńskiej, skutkował kuriozalną rozprawą Komorowski / Marszałek Sejmu vs. Komorowski Prezydent RP, właśnie ma swój epilog.

  To o czym mówi Macierewicz, to nie sukces PiS, to sukces zbrodniczych działań i polityki PO / PSL!

  Nie pozwólmy się otumanić PiS - owskiej "propagandzie sukcesu"!

  Jeśli PiS nie jest tylko inną wersją Platformy, bo przekupienie Polaków [wtedy darmowymi akcjami przedsiębiorstw] stosował już Balcerowicz, to niech PiS zmieni "Ustawę o obywatelstwie polskim" tak, aby to tylko Polacy, i na zawsze tylko rdzenni Polacy, mieli zagwarantowane w Polsce prawo głosu i decydowania o Polsce,

  .. a nie Ukraińcy, których myślą do Polski ściągać, lub obywatele innych państw, jak mają do tego prawo obecnie potomkowie Żydów i Ukraińców z byłej polskiej Ukrainy, Białorusi lub Litwy.
 • Do autora ! w 100 % zgadzam się z panem !!!!
  Chociaż podoba mi się program reformy sądownictwa w wykonaniu PIS-u i mam trochę zaufania do niektórych ministrów (Szydło, Morawiecki, Gliński, Ziobro, a może nawet Szyszko) to dużo więcej rzeczy jest u tej ekipy nie do przyjęcia zwłaszcza w polityce zagranicznej.

  Nie akceptuję Macierewicza ani jego pedalskich skłonności do asystentów i dziwię się jak można trzymać tak psychopatyczną i kompromitującą postać w składzie rządu.

  Nie akceptuję nawiedzonego „dyplomaty” Waszczykowskiego a rusofobiczny kurs polityki zagranicznej, pogłębiany przez skandaliczną „politykę historyczną” IPN uważam za katastrofę, która obciąża na pokolenia nasze stosunki z kluczową dla nas Rosją.

  Nikczemny flirt z banderowcami, lekkomyślne udzielanie im kredytów i fundowanie stypendiów w Polsce, oraz pobłażliwość wobec antypolskich wybryków Kijowa, to nie tylko podłość wobec ofiar wołyńskich rzezi, ale i kolejny błąd, który wkrótce się na nas zemści tym bardziej, że wpuściliśmy już w dużej liczbie piątą kolumnę ukraińską do Polski.

  Jeśli zaś bezprawne przetrzymywanie w więzieniu Mateusza Piskorskiego, szefa partii Zmiana, ma być wskazówką, w którą stronę pójdzie w praktyce reforma systemu sprawiedliwości, to i za nią też dziękuję.

  100 % zgoda z tym co zaznaczyłem .

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Wiktor Smol 08:23:57
  Opisałem dość szczegółowo w niejednym ze swoich wpisów. Uważałem i uważam tamto zachowanie i dalsze wspieranie banderowców za zdradę narodową i próbę destabilizacji sytuacji w Polsce.
  To, że J.K. ktoś kieruje jest tak samo pewne, że Makrela jest opiekunem ryżego. Kto jest opiekunem Prezesa?
 • @RAM 10:49:00
  Tyle tylko, że zanim magdalenkowcy się wytłuką to inni szubrawcy w tym cała ta kasta togowych zdążą wyprzedać cały nasz majątek narodowy. I o to chodzi tym od siania dymu.
 • @Wiktor Smol 15:21:34
  Zgadzam z wpisem autora, lecz warto pamiętać o podwójnej roli polityków.

  https://i2.wp.com/pressmix.eu/wp-content/uploads/2015/12/Fotolia_74960982_S.jpg?resize=700%2C363

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/139533,spotkanie-jaruzelskiego-z-rockefellerem
 • @Husky 23:12:47
  Hi, Husky
  Z pewnym zaskoczeniem i trochę po starej przyjaźni odnotowuję fakt, że ewolucja (zaznaczam że niechętna i warunkowa) mojej oceny Kaczora, zbliża, jak mniemam, nawet nasze stanowiska polityczne (???). No, no… I któżby się spodziewał? Jeszcze tylko ździebko trzeźwej i uczciwej oceny „ruskich” po Pańskiej stronie – nie wymagam przecież i nie oczekuję rusofilskiego nawrócenia, bo wtedy sam doznałbym szoku anafilaktycznego – i mogę zabrać Pana na pokład wspólnej łodzi na Mazurach. Łódź nie jest jachtem, ale nosi skradzioną pewnemu b. jachtowi groźną nazwę „Działa Nawalony”. W nawiązaniu do tej nazwy piliśmy tam niedawno na pokładzie na umór z moim rosyjskim przyjacielem Żeńką M., utalentowanym multi-instrumentalistą – on kefir, bo jest wciąż na odwyku, a ja maślankę – z przyzwyczajenia. I co Pan na to, …pardon, co Pan NATO, Mr Husky?
  Pozdrawiam. BJ
 • Witam wszystkich
  W powyższej ocenie, płynącej bardziej z serca niż z rozumu, zawarłem dość mocne tezy w sprawie np. katastrofy smoleńskiej, co do której w polskim społeczeństwie panują jeszcze głębokie podziały osądów. Fakt, że wśród 14 dotychczasowych ocen tego materiału gwiazdkami jest dwanaście piątek i tylko dwie jedynki, świadczyć może o tym że na naszym portalu panuje duża zgodność poglądów także w tej materii, co wyjaśnia mi dlaczego tak dobrze się tu czuję i nie mam poczucia „lotu nad kukułczym gniazdem”.
  Dziękuje wszystkim. BJ
 • @Bogusław Jeznach 14:41:42
  nie lubię nabiału 8-)))))))))
  pzdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031