Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4365 postów 1977 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Wniebowzięcie Hitlera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

HISTORIA INACZEJ: Argentyński historyk twierdzi, że Hitler uciekł do Ameryki Południowej i zmarł w Paragwaju w 1971 roku…

 

Czy Hitler rzeczywiście zginął w berlińskim bunkrze w kwietniu 1945 roku? A co jeśli führer nie popełnił samobójstwa? Jeśli uciekł i zmarł w podeszłym wieku w Ameryce Południowej? W swojej książce „Hitler na emigracji” („El exilio de Hitler”), której nowe wydanie pojawiło się w Argentynie, historyk Abel Basti przedstawia własną wizję historii.

W 1945 roku Adolf Hitler mógł zbiec z Niemiec do Argentyny, gdzie mieszkał przez dziesięć lat, i skąd też mógł uciec w 1955 roku po obaleniu Juana Perona. Jak wielu innych nazistów, Hitler udał się wtedy do Paragwaju pod skrzydła tamtejszego dyktatora Alfredo Stroessnera, Niemca z pochodzenia, który posiadał nazistowskie korzenie. O ile Peron był tylko sympatykiem nazizmu, to Stroessner był nazistą w sensie ścisłym. Abel Basti opiera się na zeznaniach świadków, którzy kontaktowali się ze Stroessnerem i którzy mogą potwierdzić, że Hitler i inni wysokiej rangi naziści rzeczywiście przebywali w Paragwaju. Historyk twierdzi, że führer zmarł w tymże kraju 3 lutego 1971 roku.

„Bogate rodziny, które pomagały mu przez wszystkie te lata, zorganizowały jego pogrzeb. Pożegnać się z Hitlerem przyszło 40 osób. Jeden z obecnych, brazylijski generał Fernando Nogueira de Araujo, opowiedział pewnej gazecie o ceremonii. Führer został pochowany w podziemnym bunkrze, nad którym obecnie znajduje się elegancki hotel w Asunción, stolicy kraju (nazwa znaczy Wniebowzięcie NMP – przyp. BJ). W 1973 roku wejście do bunkra zostało zamknięte”.

To mógł być finał długiej podróży, która rozpoczęła się w 1945 roku, zanim kilka dni później Armia Czerwona zajęła bunkier w Berlinie – mówi Abel Basti. Znalezione w bunkrze, słabo identyfikowalne zwłoki to mógł być jego zastrzelony sobowtór, podczas gdy sam Hitler uciekł podziemnym tunelem na lotnisko Tempelhof, gdzie czekał na niego samolot. Następnie, już w samolocie, skierował się do Hiszpanii, a potem na Wyspy Kanaryjskie, gdzie przesiadł się na okręt podwodny i ruszył do Argentyny. Istniała umowa ze Stanami Zjednoczonymi, która przewidywała, że Hitler ucieknie i w żaden sposób nie trafi w ręce Związku Radzieckiego – twierdzi argentyński historyk.

Jego zdaniem Hitler i Eva Braun najprawdopodobniej dopłynęli do Patagonii. W tamtych czasach  aktywnie wykorzystywano niemieckie okręty podwodne do takiego celu: od marca do sierpnia 1945 roku miało miejsce kilka rejsów. Niektóre jednostki, zaraz po wysadzeniu pasażerów z bagażem na pustynnym argentyńskim wybrzeżu, zostały zatopione – wyjaśnia Abel Basti.

Sugeruje on, że Hitler osiedlił się w Andach, w eleganckiej górskiej miejscowości Bariloche, która jest argentyńskim odpowiednikiem Zakopanego, w domu należącym do niemieckiej rodziny Bernarda, ojca holenderskiego króla Williama, który należał do SS. Następnie wyjechał stamtąd do Inalco. Zamieszkał tam w górskiej rezydencji z wieloma budynkami i dobudówkami, która nie przypominała „typowej patagońskiej parceli, gdzie hoduje się owce”.

Po ucieczce z Argentyny Hitler mógł mieszkać w „Hotelu nad jeziorem” na brzegu paragwajskiego jeziora Ypacarai, a  potem w domu należącym do pierwszej żony dyktatora Stroessnera. Wcale nie prowadził tam jednak osiadłego trybu życia. Jeździł do Brazylii, a  według niektórych akt FBI, odwiedził nawet Kolumbię. Wszędzie polegał na kanałach i siatce niemieckiej – mówi Basti.

Autor powołuje się też na odtajnione dokumenty FBI. W raporcie z 4 września 1944 roku jest mowa o tym, że „Argentyna milczała, pomimo oskarżeń o to, że stała się celem Hitlera, który albo  pokona 7375 mil do Brazylii samolotem, albo jako pasażer przypłynie okrętem podwodnym”.

W 2015 roku kanał telewizyjny History Channel wyemitował serial dokumentalny „Polowanie na Hitlera”, który nakręcono na podstawie odtajnionych rok wcześniej dokumentów FBI. Jego twórcy odkryli tunel prowadzący z bunkru na lotnisko Tempelhof i rzekomo przeszli całą drogę, którą przebył wódz III Rzeszy, uciekając do Ameryki Południowej.

Jeśli chodzi o Evę Braun, Basti uważa, że przeżyła Hitlera i wróciła do Bariloche w Argentynie. Zamieszkała w domu, który w końcu przekazała szpitalowi niemieckiemu w tym mieście. Następnie wyjechała do Buenos Aires, gdzie w prestiżowej dzielnicy Recoleta mieszkała do 90 roku życia. Tutaj Basti gubi jej ślad.

KOMENTARZE

 • @
  //[żyd] Abel Basti opiera się na zeznaniach świadków//:)

  http://www.la-razon.com/mundo/Investigador-periodista-Abel-Basti-biblioteca_LRZIMA20150430_0012_11.jpg

  a propos żydowskich "świadków" i usraelskiego prawa warto wiedzieć co oznacza prawane pojęcie "judical notice".

  http://dd.neon24.pl/post/138698,55-lat-temu-powieszony-zostal-adolf-eichmann#comment_1387662
 • @Arjanek 12:58:32
  Nie jest to jedyna publikacja. Wszystkie je można określić jako żydowskie ... (użyte słowo powszechnie uważane za wulgarne).

  http://www.tomatobubble.com/hitler_argentina.html
 • Panie Bogusławie.
  Śledztwo FBI: Wódz nie zginął w 1945 roku. https://youtu.be/jwSMtqpB2mE
 • @kula Lis 67 15:13:08 Don't FBI for Me, Argentina
  //Panie Bogusławie. Śledztwo FBI: Wódz nie zginął w 1945 roku.//

  No tak to prawda wódz Pana Bogusława nie zginął w '45. :)

  Jak ci nie wstyd.

  Zapodałeś znowu ten żydowski gniot, a wystarczyło sprawdzić kto jest producentem tego g.

  Te dokumenty FBI okazały się zbiorem zupełnie bezwartościowego szmelcu. Ale olinkowano to bezpośrednio do FBI, stąd takie nagłośnienie i możliwość zarobienia szmalu przez żydostwo.

  //The story was permeated with links to official-looking documents and other stories, giving it an convincingly authoritative sheen. However, the links that led to the most “damning” FBI pages turned up a collection of letters, newspaper clippings, and first-, second-, and third-hand accounts that had been gathered over a period of several years after the end of World War II.//

  http://www.snopes.com/fbi-files-prove-adolf-hitler-escaped-to-argentina/

  Wiki //Declassified FBI documents contain a number of alleged sightings of Hitler along with conspiracy theories of his escape from Germany. The FBI states information within those documents pertaining to the escape and sightings of Hitler cannot be verified.[6]

  A skull fragment with a bullet hole, found outside Hitler’s bunker and kept in Russia’s federal archives in Moscow, was for decades believed to be that of Hitler. In 2009, samples of the skull were DNA-tested at the University of Connecticut by archaeologist and bone specialist Nick Bellantoni, et al. The sample was found to be that of a woman aged under 40.[7]//
  https://en.wikipedia.org/wiki/Conspiracy_theories_about_Adolf_Hitler%27s_death
 • @Arjanek 17:13:46
  https://vault.fbi.gov/adolf-hitler/adolf-hitler-part-01-of-04/view

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031