Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Po nitce z Manchesteru

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Po krawawym zamachu w Manchesterze wychodzą na jaw bardzo ciekawe uwikłania brytyjskich sił specjalnych na Bliskim Wschodzie.

Według Scotland Yardu zamachu terrorystycznego na tłum, który wychodził z koncertu Ariany Grande w Manchester Arena w dniu 22 maja dokonał Salman Abedi. Jego kartę bankową można było łatwo znaleźć w kieszeni na okaleczonych zwłokach  "terrorysty". Ten atak jest ogólnie interpretowany jako dowód, że Wielka Brytania nie jest powiązana z międzynarodowym terroryzmem, a wręcz przeciwnie, jest jego ofiarą. A jak jest naprawdę?

Salman Abedi urodził się w Wielkiej Brytanii w rodzinie imigrantów z Libii. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kilkakrotnie podróżował do Libii, z ojcem lub bez niego. Jego ojciec Ramadan Abedi, z którym Salman mieszkał, jest byłym oficerem libijskiego wywiadu za Kaddafiego, który uciekł do Anglii i dał się przewerbować do brytyjskiego wywiadu MI6. Specjalizował się w nadzorowaniu ruchu islamistycznego, ale 20 lat później jakoś podobno nie zauważył, że jego syn nawiązał kontakty i dołączył do Daesz (IS), gdzie jakoby dał się zwerbować na męczennika-samobójcę.

W roku 1992 Ramadan Abedi został odesłany przez MI6 z powrotem do Libii gdzie został zaangażowany w plan zamordowania Muammara Kaddafiego. Operacja została jednak łatwo wykryta, i Abedi został ewakuowany przez MI6 i przeniesiony z powrotem do Wielkiej Brytanii, gdzie uzyskał azyl polityczny. W 1999 r. osiedlił się w Whalley Range (na południe od Manchesteru), gdzie mieszkała już niewielka społeczność libijskich muzułmanów.

W 1994 roku Ramadan Abedi znowu wrócił do Libii pod kierunkiem MI6. Pod koniec 1995 roku wraz z Abdelhakimem Belhadżem zajmuje się tworzeniem Libijskiej Islamskiej Grupy Walczącej (LIFG), lokalnej gałęzi Al-Kaidy, o której potem sam pułkownik Kaddafi wspomniał w jednym ze swych ostatnich wywiadów. LIFG został bowiem także wynajęty przez MI6 za 100 000 £, aby ponowić próbę zamordowania Kaddafiego. Ta operacja, która również nie powiodła się, wywołała gwałtowną wymianę zdań i spory w kierownictwie brytyjskiego wywiadu, co doprowadziło tam do rezygnacji niejakiego Davida Shaylera.

W Whalley Range mieszkali również inni byli członkowie LIFG, w tym przyjaciel Abediego Abd al-Baset-Azzouz. W 2009 r. Ten ostatni przyłączył się do Al-Kaidy w Pakistanie i stał się bliskim współpracownikiem jej szefa, egipskiego profesora medycyny Aymana al-Zawahiriego. W 2011 r., zapewne w porozumieniu z nim, al-Baset-Azzouz powraca do swego kraju w związku z operacją NATO przeciwko Libii. W dniu 11 września 2012 roku kieruje operacją przeciwko ambasadorowi Stanów Zjednoczonych w Libii, Christopherowi Stevensowi, który został zamordowany w Benghazi. Basset Azzouz został następnie aresztowany w Turcji i wydany do USA w grudniu 2014 r., gdzie wciąż czeka na proces.

Tymczasem nikt nie zwraca uwagi na fakt, że Ramadan Abedi włączył członków LIFG do utworzonej w Iraku Al-Kaidy, a w 2011 roku uczestniczy w sponsorowanych przez MI6 operacjach Arabskiej Wiosny oraz we wspierającej NATO roli LIFG w terenie. W każdym razie Abedi wrócił do Libii po upadku Kaddafiego i przeprowadził tam swoją rodzinę, zostawiając starsze dzieci w domu rodzinnym w Whalley Range. Zdaniem byłego premiera Hiszpanii José Marii Aznara, Abdelhakim Belhadż był wcześniej także uwikłany w zamachy w Madrycie w dniu 11 marca 2004 r. Później zostaje on potajemnie aresztowany przez CIA w Malezji i przeniesiony do Libii, gdzie jest torturowany nie przez libijskich lub amerykańskich funkcjonariuszy, ale przez agentów MI6, których do przesłuchań dopuszczono. W końcu zostaje uwolniony po zgodzie, jaką syn Kadafiego Saif al-Islam zawarł z dżihadystami.

Podczas wojny libijskiej Belhadż mieszkał w Katarze, ale powrócił do Libii za wiedzą i zgodą emira Kataru i dowodził operacjami na ziemi na rzecz NATO. 28 lipca 2011 r. zorganizował zamach i zabójstwo libijskiego generała Abdula Fatah Younisa, który twierdził, że dołączył do "rebeliantów", ale którego Belhadż oskarżył o nadzór nad walką z LIFG w latach dziewięćdziesiątych.

We wrześniu 2011 r. Belhadz został mianowany przez NATO wojskowym gubernatorem Trypolisu. W 2012 r. przy współpracy Libijczyka z Irlandii Mahdiego al-Hatari, stworzył Wolną Armię Syryjską do walki z armią prezydenta Baszara al-Assada w Syrii, a następnie wraca do Libii. W dniu 2 maja 2014 r. został oficjalnie przyjęty we francuskim ministerstwie spraw zagranicznych na Quai d'Orsay. W grudniu 2013 r., po odkryciu w archiwach libijskiego reżimu Kaddafiego listu od byłego szefa MI6, Belhadż wszczął postępowanie w Londynie przeciwko Zjednoczonemu Królestwu za porwanie i torturowanie go dziewięć lat wcześniej. Brytyjski wywiad zakłada nielegalnie podsłuch jego adwokatom, ale statecznie jest zmuszony do zniszczenia pozyskanej w ten sposób informacji.

Według prokuratora generalnego Egiptu, Hiszama Barakata, w maju 2015 r., Belhadż został najwyższym rangą dowódcą Daesz w Afryce Północnej, co potwierdza Interpol. Belhadż zakłada trzy obozy szkoleniowe dla Daesz w Libii:  w Derna (w dawnej posiadłości Abd al-Baseta-Azzouza), w Syrcie i w Sebracie. W październiku 2016 rozpoczyna w Londynie nowe postępowanie sądowe w sprawie swego porwania i tortur, tym razem imiennie przeciwko byłemu dyrektorowi MI6, którym jest Sir Mark Allen.

Daesz przyjął odpowiedzialność za atak w Manchesterze, ale nie uznał Salmana Abediego jako swego "męczennika". Po tym ataku, Ramadan Abedi w rozmowie telefonicznej z dziennikarzami wyraził swój stanowczy sprzeciw wobec dżihadu. Twierdzi również, że jego syn zamierzał spędzić wraz z nim w Libii ramadan (który zaczął się właśnie od 26 maja) i że jest przekonany o jego niewinności.

Prasa bliskowschodnia prawie codziennie przynosi dalsze wzmianki o tych powiązaniach i sprawa zatacza coraz większe kręgi. Prasa zachodnia woli milczeć i chyba wiadomo dlaczego. (BJ)

    

KOMENTARZE

 • @
  Ma Pan jakieś linki do źródeł w "cywilizowanym" języku? (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski ;p)
 • @@@!
  SZOK! Oglądajcie, horror, do Europy zmierzają już teraz 3 Miliony nachodźców z Turcji, Iraku, Syrii, Mali, już idą !!!!
  To już nie są przelewki, zaczęła się III WŚ:

  https://www.youtube.com/watch?...

  Wojsko polskie jest potrzebne tu, u nas na naszych granicach aby znowu zatrzymać "Potop islamski", to co teraz oglądnąłem, przeraża. Zwykła Straż Graniczna tej fali NIE powstrzyma! Jestem naprawdę w szoku. Polacy, organizujmy się, róbmy coś, budujmy mur SZYBKO!
  PiS mimo najlepszych chęci nie da rady obronić naszych granic, a czarnuchy teraz pójdą przez Polskę, Kraków, Śląsk, zostawią za sobą pożogę, puste sklepy, obrabowane banki, będą napadać na mieszkania i domy. Będą gwałcić nasze kobiety i dzieci. Nasz piękny Kraków będzie wyglądał jak Paryż. To już nie jest czcze gadanie, to Armagedon! Wyciągajmy ze schowków broń, musimy się sami bronić i nasze rodziny! Granica Polska powinna natychmiast zostać zaminowana z każdej strony, zostawić tylko jedno małe przejście dla biznesu. Zamknąć granice Shengen natychmiast !!!!!!
  Dalsze 3.5 Miliony arabusów pójdzie za nimi w późniejszym terminie, jak się obronimy? Linkujcie dalej ten film, niech Polacy się przygotowują na to co nas czeka. Widzieliśmy filmy z Berlina, Paryża, Holandii, Włoch, Grecji, wiemy kto idzie do Europy. Tego w TVP nam nie pokażą, i nie powiedzą. To najazd islamu na Europę jak w XVII wieku. Albo się ktoś za to weźmie i zacznie do nich wreszcie strzelać albo my to zrobimy jak wejdą do Polski. To KONIEC Europy! I nas. Szwajcarzy wykupują broń gdyż czują olbrzymie zagrożenie. Rządzie Polski, błagamy zamykajcie granice, te trzy miliony z Turcji to rzeczywistość i horror kto jeszcze wędruje to widzimy i słyszymy codziennie.
 • @@@!
  Prawda jest całkiem inna. Uchodźców i imigrantów jak najbardziej przyjmuje kościół katolicki i caritas poprzez korytarze humanitarne. A robią to dlatego, bo UE za każdego takiego delikwenta płaci kościołowi kasę, a oni przecież sprzedadzą się przysłowiową złotówkę.
  Tu macie źródło:
  https://www.youtube.com/watch?...
  Ciągle tylko gadamy "nie chcemy, nie chcemy..." a oni już tutaj są, przynajmniej w dużych miastach. Wystarczy przejść się np. po Warszawie czy przejechać komunikacją i ciapatych pełno. To się zrobiło jakoś tak w ostatnim roku. Przypuszczam, że to albo robota tych co na granicy albo słynny korytarz biskupów z Caritasem już działa. I tym sposobem nasza Premier wyjdzie na durnia, bo będzie się przeciwstawiać czemuś co już powoli, przez osmozę nastąpiło.... Panie Błaszczak co Pan na to ? Reportaż z polskiego ośrodka, wygląda na to, że chyba sobie nie radzimy z tymi których już mamy, pan Błaszczak powinien się zainteresować sprawą bo mieszkańcy jednego z naszych miast widać są już przerażeni tym co się dzieje u nich w miasteczku.
  http://niezlomni.com/jak-napra... Franciszek naciska, a za nim nasz kościół lobbuje, chcą nas podejść od zakrystii.
  http://wpolityce.pl/polityka/3... Zaczyna się już ubogacanie? http://www.rmf24.pl/fakty/pols... Czyli zabawa się skończyła i należy tworzyć "lokalne odziały samoobrony". Najprościej na bazie młodzieżowych grup kibiców , wciągać też do tej akcji ludzi dorosłych,cenni byli by tacy z minimalnym przeszkoleniem wojskowym. Jak to często bywa, nasz LOS, leży w naszych Polskich rękach. Przestańmy się bać własnego cienia, aby za tą słabość nie płacić łzami, nad grobami naszych dzieci i wnuków. Naprawdę to nie żarty, jak się nie daje przez UE, to ładują ich, przez kanały zdradzającego POLSKIE interesy KK. Większość nas tu pisze o zamknięciu granic i zwiększeniu osłony militarnej POLSKIEJ granicy, ale rząd nic w tej sprawie nie robi bo ma nasze gadanie w dupie i tylko wciska kit, że Polski, problem nie dotyczy. Jesteśmy bojaźliwi, nawet boimy się tych, którym powierzyliśmy naszą egzystencję i właściwie, szykujmy sobie dywaniki do modłów, albo pudła na głowy, które pójdą pod maczety.
  Ogromne fale uchodźców przez Polskę czeka nas wielki problem
  https://www.youtube.com/watch?...
  Do Europy zmierza nawet 35 milionów muzułmanów
  https://www.youtube.com/watch?...
  Postsowieckie społeczeństwa , "Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek" , ale jaki kościół tacy wyznawcy. To nie lenistwo, to jest ustawianie się bokiem i czekanie, aż KTOŚ to załatwi. Banda tchórzy i tumiwisistów . I taki naród, chce być wolny i suwerenny a jak zabrzęczą srebrniki to i swoje dzieci odda w niewolę. Naprawdę Bóg odebrał ludziom rozum i instynkt samozachowawczy. Apokalipsa jest nieuchronna, i jak widać, to Czterech Jeźdźców Apokalipsy, poprzedza, wszechobecna ludzka głupota. Są dwa powody: Europejskie finanse, media i polityka są kontrolowane przez "żymian" i wydaje im się, że skoro tak łatwo zmanipulowali przez setki lat chrześcijan to dadzą sobie radę z muzułmanami. Wyborcy PO. Nowoczesna i SLD to głównie imigranci drugiego i trzeciego pokolenia o pochodzeniu "żymskim". Zależy im też na zwalczaniu patriotyzmu i nacjonalizmu w Polsce, bo to może obrócić się przeciw nim. Poza tym Międzynarodowy "Żymianin" chce wymieszać ludność Europy aby uzyskać większą wydajność pracy (co się nie uda z ludami najeżdżającymi obecnie Europę) i osłabić identyfikację narodową obecnych mieszkańców Europy. Za wzór stawiają sobie USA, ale rdzenna ludność Ameryki Północnej była nieliczna i nieodporna. Skończy się krwawymi konfliktami etnicznymi i plagami chorób przywleczonych przez ludy z Afryki. Na tym wszystkim da się zarobić i o to właśnie chodzi.
 • @@@!
  Przegląd Tygodnia Witolda Gadowskiego na Youtube. Tam znajdziecie informacje jak dobrze się rozwija islam w Polsce. Dziękujemy politycy, kler, policjo, itd itp. podobno i straż graniczna przekupiona! Co jest do cholery??? Jeszcze trochę a już w każdym większym polskim mieście będzie dzielnica no go zone. Tak może być, bo wbrew tym wszystkim zapewnieniom, że Polska nie przyjmie uchodźców widać ich wszędzie, zwłaszcza w dużych miastach! BRAWO!
 • @@@!
  W tej chwili w EU mamy identyczną nomenklaturę, czyli chazarsko-kałmuckich kryminalistów z za Kaukazia i tak samo jak w Polsce czasów powojennych, tak samo dzisiaj w skali „zjednoczonej” Europy.... nikt ich nie rozlicza za ich zbrodnie przeciwko ludzkości???... a przecież to oni sowieccy chazarsko-kałmuccy kryminaliści z za Kaukazia wraz z sowieckim polskojęzycznym kryminalistą volksdeutschem Donaldem Tuskiem na czele, są winni i odpowiedzialni w całej rozciągłości za wszystkie ich zbrodnie przeciwko ludzkości utożsamiane w obecnym terroryzmie zamachów ostatnich dwóch lat na terenie Europy Zachodniej...i co bardzo znamienne i charakterystyczne, wtedy kiedy wszystkie kraje Europy, a powiedziałbym nawet świata... żyją w jakimś zaślepionym amoku zastraszenia, bez ładu i składu najczęściej broniąc się przed wielosettysięcznym najazdem islamskich fanatyków z Afryki poprzez wypisywanie credo na asfaltowych jezdniach europejskich miast... zamiast wziąć do ręki personalne karabiny i rewolwery???...po każdym zamachu terrorystycznym w Europie, co jest powtarzalnie bardzo widoczne,... liderzy EU, czyli współcześni europejscy zbrodniarze przeciwko ludzkości,... przetransferowywują własną zbrodnię na fanatycznych samobójców islamskich... a przecież to sprowadzone z Afryki do Europy dziadostwo islamskie zwane nachodźcami, są tylko zmanipulowanymi fanatykami i to przez kogo???... a właśnie przez tych współczesnych zbrodniarzy przeciwko ludzkości, czyli niekwestionowanych liderów EU wraz z sowieckim polskojęzycznym kryminalistą volksdeutschem Donaldem Tuskiem i sowiecką kryminalistką Angelą Merkel na czele !!!... kiedy sprowadzeni przez Tuska z Afryki fanatycy islamscy są tylko wykonawcami tych zbrodni na narodach Europy... wprowadzając w życie współczesne formy nazistowskiego SS i Kamikaze, shinpū... natomiast niekwestionowani liderzy EU,... ochraniają i kierują tymi afrykańskimi fanatykami... i to oni właśnie, niekwestionowani liderzy EU, ci wszyscy zapijaczeni współcześni sowieccy zbrodniarze przeciwko ludzkości, bezkarnie zasiadają teraz w zarządzie EU w Brukseli i na Malcie... wraz z pojawiającym się notorycznym wizerunkiem kryminalisty i alkoholika Junckera w otoczeniu kryminalisty volksdeutscha Tuska,... obaj gremialni współcześni zbrodniarze przeciwko ludzkości... coś tak na kształt Stolzmana w PRLu w latach czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku...
 • @@@!
  http://wrealu24.pl/images/2017/06/jarar.jpg Szwedka zaprosiła nowego "znajomego" na domówkę. Ten urządził na imprezie masakrę...Młoda szwedka zaprosiła nowo poznanego kolegę do siebie na imprezę. Bardzo zależało aby jej starzy znajomi poznali 21-letniego imigranta z Liberii, Richelieu Jarara. To miała być udana domówka, jednak owy nowo poznany kolega urządził prawdziwą masakrę. Młoda szwedka zaprosiła nowo poznanego kolegę do siebie na imprezę. Bardzo zależało aby jej starzy znajomi poznali 21-letniego imigranta z Liberii, Richelieu Jarara. To miała być udana domówka, jednak owy nowo poznany kolega urządził prawdziwą masakrę. Do dramatycznych wydarzeń doszło nieopodal Sztokholmu, w miejscowości Kista. Szwedka chcąc pomóc imigrantowi lepiej zasymilować się z miejscowymi, więc zaprosiła go do siebie na imprezę. Mężczyzna miał poznać jej przyjaciół. W dniu imprezy 21-latek zjawił się na domówce ze swoim znajomym, 19-letnim Kenijczykiem. W dwójkę rozpętali prawdziwe piekło. Najpierw dwaj czarnoskórzy mężczyźni skatowali kolegę dziewczyny. Powalili go na ziemię, kopali, bili spryskali gazem pieprzowym. Później jeden z nich miał być dumny z tego, że zabił człowieka. Chłopak na szczęście przeżył, jednak na skutek obrażeń jakie zostały obrażeń jakie zostały mu zadane doznał trwałego uszkodzenia mózgu. To jednak nie koniec dramatu, bowiem imigranci "wzięli się" za dziewczyny, które również przyszły na imprezę. Jedną z nich zaczęli dusić, drugą ogłuszyli, zabrali do sypialni i brutalnie zgwałcili. Trzeciej obecnej na imprezie Szwedce udało się uciec i zaalarmować sąsiada, który natychmiast przybiegł na miejsce. Spłoszył zwyrodnialców. Następnego dnia byli już w rękach policji. Kenijczyk w 2016 roku dopuścił się już gwałtu - to nie był jego pierwszy raz, natomiast kolega z którym przyszedł na imprezę miał na koncie kradzieże, pobicie z ciężkim uszkodzeniem ciała i przeciwstawianie się policji. Co zrobił szwedzki sąd za to co zrobili? Liberyjczyk dostał karę 3 lat pozbawienia wolności, Kenijczyk 2,5 roku oraz deportację. Prokurator już zapowiedział, że będzie odwoływał się od tego "skandalicznego wyroku".
  wRealu24.pl
  źródło: reporters.pl/pikio.pl
 • @@@!
  Znowu Francja! Dramatyczna akcja antyterrorystów. Zamachowcy w Paryżu. (FOTO) W Paryżu doszło do nieudanej próby zamachu. Gdyby nie odpowiednia reakcja służb dzisiaj pisalibyśmy o kolejnej krwawej masakrze. Jak widać ataki w Europie powoli przechodzą do porządku dziennego. Nikt nie stara się rozwiązać tej sytuacji w sposób odpowiedni. Pozostaje tzw. "leczenie objawowe". W Paryżu doszło do nieudanej próby zamachu. Gdyby nie odpowiednia reakcja służb dzisiaj pisalibyśmy o kolejnej krwawej masakrze. Jak widać ataki w Europie powoli przechodzą do porządku dziennego. Nikt nie stara się rozwiązać tej sytuacji w sposób odpowiedni. Pozostaje tzw. "leczenie objawowe".
  Reuters i Le Figaro podają, że do zdarzenia doszło w autobusie. Nagle trzech mężczyzn gwałtownie podniosło się z siedzeń. Zaczęli grozić pasażerom. Jeden z nich twierdził, że ma przy sobie bombę i ma zamiar wysadzić pojazd. Na miejscu szybko pojawiły się służby. Zadziałały na tyle skutecznie, że udało się unieszkodliwić niedoszłych zamachowców. Standardowo policja nie chce podawać pochodzenia sprawców, lecz z relacji świadków wynika, że byli to imigranci. http://wrealu24.pl/images/2017/06/francjaaut.jpg http://pikio.pl/wp-content/uploads/2017/05/DBF0AD8XoAE-Eh8.jpg http://pikio.pl/wp-content/uploads/2017/05/DBF0AD_XUAAMggA.jpg wRealu24.pl
  źródło: Pikio.pl
 • @@@!
  http://wrealu24.pl/6318-pamula-powraca-niech-zginie-10-polakow-ale-nie-moich-bliskich Bożena Terciak ·
  Opiekunka w firmie Niemcy
  I coś takiego zapraszają do studia, powinni rzucić ją na pożarcie muzulmanom, niech ją ubogaca skoro do myślenia używa macicy a nie rozumu. Jedź sobie na wczasy do Arabów to po powrocie zmienisz zdanie!!!
 • @@@!
  Prof. Nowak o dyskusji ws. imigrantów: "Argumenty nie są już potrzebne, wystarczą emocje. Znika przestrzeń publiczna, w której byłaby możliwa rozmowa” http://wpolityce.pl/polityka/342333-prof-nowak-o-dyskusji-ws-imigrantow-argumenty-nie-sa-juz-potrzebne-wystarcza-emocje-znika-przestrzen-publiczna-w-ktorej-bylaby-mozliwa-rozmowa Ps..Polacy np.w obozach w Austrii w czasie Solidarności i w stanie wojennym, nie czekali na przyjęcie w którymś kraju, tak jak mówi Nowak kilka miesięcy, tylko kilka lat. Merkel jest psychicznie chorą starzejącą się tłustą Niemrą, której decyzje są długofalowo równie zgubne co jej poprzednika, innego niemieckiego szaleńca, Adolfa. Prawda to, że z Brukselą nie można i nie będzie można się dogadać. Cały ten twór czyli UE to zasłona dymna do przykrycia imperialistycznych zapędów Berlina. Nadchodzą czasy III Rzeszy. Czerwona zaraza WON! Eurokołchoz nie dysPOnuje jeszcze narzędziem terroru czyli własną muzułmańską armią. Lewactwo mogłoby użyć jej przeciw EUROPEJCZYKOM. Usuniecie michnikoidów z życia publicznego to RACJA STANU. Michnikoidy to ZBRODNIARZE! Lewackim ZBRODNIARZOM z EU islamiści są POtrzebni. To ich przyszły ELEKTORAT i ARMIA. A wtedy w każdym polskim lesie mamy KATYŃ. Lewactwo może utrzymać się u władzy jedynie TERROREM.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31