Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Kroki obłąkanego giganta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Pan Kula Lis zamieścił w komentarzu b. celny artykuł Maurizio Blondeta pt. Krokiem obłąkanego giganta w stronę wojny (Alla guerra a passi da gigante: gigante demente), który pozwalam sobie wybić na stronę.

 

"Niech będzie to jasne: Turcja jest członkiem NATO i naszym sojusznikiem" - powiedział Obama w Paryżu, na marginesie szczytu klimatycznego. A niepodważalne dowody Moskwy na to, że Erdogan z rodziną zajmują się przemytem kradzionej ropy? 

"Całkowicie absurdalne" - odpowiedział na to pytanie Steve Warren, rzecznik prasowy Pentagonu. I stało się to, czego pragnął Erdogan i czego wcześniej nie osiągnął, a mianowicie ustawienie baterii pocisków Patriot na granicy turecko - syryjskiej. Jednocześnie NATO - na polecenie amerykańskiego dowództwa sojuszu - zaprosiło w swoje szeregi mikroskopijną Czarnogórę (630 tysięcy mieszkańców) i przeprowadza na terytorium Ukrainy, ćwiczenia wojskowe (której dostarczyło wcześniej broń śmiercionośną).


    Z kolei Jaceniuk, rządzący reżymem w Kijowie (który jest bankrutem utrzymywanym przy życiu jedynie dzięki miliardom pochodzącym z Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Unii Europejskiej), ze swej strony deklaruje gotowość dostarczenia Turcji "kukurydzy, słonecznika i ropy naftowej" (sic) w celu pomożenia Erdoganowi w walce z Rosją.

Cameron otrzymał od brytyjskiego parlamentu zielone światło na "bombardowanie baz ISIS" w Syrii i przeprowadzi to bez jakiejkolwiek koordynacji z Rosją. Praktycznie rzecz biorąc, takie postawienie sprawy, jest aktem skrywanej wrogości.

Unia Europejska zadecydowała - za zamkniętymi drzwiami, bez konsultacji parlamentarnych, tak, jak tego zażyczyła sobie Angela Merkel - przedłużenie sankcji wobec Moskwy. O co oskarża Unia Rosję nie bardzo wiadomo. Pewną rzeczą jest jednak, że "to NATO definiuje całkowicie politykę zagraniczną Unii" - mówi Deutsche Wirtschaft Nachrichten.

Po raz pierwszy Berlin angażuje się w Syrii i wysyła tam swoje Tornado - chociaż z 93 zakupionych, pozostają aktywne jedynie 29, i są to samoloty stare, mające nawet 34 lata użytkowania, uważane za przestarzałe. I również Niemcy oznajmiają, że będą bombardować bez "uzgodnień z Moskwą". Staje się bardzo wyraziste, że jest to operacja Zachodu w celu utrudniania rosyjskiego zwycięstwa w walce z ISIS.

Nędzna słabość militarna, przy pomocy której Europejczycy dają się podpuścić w głupkowatym prowokowaniu Putina, jest dobrze widoczna po ustawieniu przez Moskwę S-400 (rakietowa obrona przeciwlotnicza), kiedy to bezpośrednio po tym fakcie francuski lotniskowiec Charles De Gaulle natychmiast zaprzestał "bombardowania ISIS". Jest to już 8 - 9 dni, bez jednego francuskiego wtargnięcia na terytorium Syrii. W ten to sposób, Holland, który obiecał "bezlitosną odpowiedź", nie ośmiela się wystawienia na niebezpieczeństwo jedynego swojego lotniskowca. Przez kilka dni Charles De Gaulle był nie do odnalezienia, po czym odkryto, że "schronił się za amerykańskimi Patriots w Turcji”. Natychmiast więc Erdogan - któremu nie śniło się wcześniej zwerbowanie do pomocy w jego lokalnej brudnej wojnie, coraz to większej ilości państw członków NATO - pozwolił myśliwcom francuskim "bombardowanie ISIS"( czyli przeszkadzanie Rosjanom) z tureckiej bazy w Incirlik.

Podsumowując, cały Zachód w złej wierze stanął po stronie Erdogana w usiłowaniach ratowania ISIS, rozsypującego się pod uderzeniami Rosji. Ilość zachodnich prowokacji, które mają miejsce w ostatnich dniach jest za duża by nie móc zobaczyć za nią celowych zamiarów. Również podczas zestrzelenia myśliwca rosyjskiego, wychodzi na jaw fakt współpracy tureckich i amerykańskich F-16. Amerykańskie F-16 posłużyły tureckim jako środek odstraszający dla ewentualnego odwetu rosyjskiego. "Jeżeli jest to prawdą - komentuje Michael Jabara Carley, ekspert do spraw polityki międzynarodowej, docent Uniwersytetu w Montrealu - oznacza to, że Obama nie ma skrupułów co do rozpoczęcia bezpośredniego konfliktu militarnego z Moskwą".

Ostatnia i prawdopodobnie najbardziej niepokojąca prowokacja, to podążanie w bliskiej odległości za rosyjskim okrętem wojennym Moskwa (uzbrojonym w rakiety S-300) dwóch tureckich okrętów podwodnych (Dolunay i Burakreis), eskortowanych przez amerykański krążownik USS Carney (z rakietami balistycznymi Aegis na pokładzie). Cała rzecz dzieje się u wybrzeży Cypru, na wodach międzynarodowych.

Fakt ten jest alarmujący, jako że może być preludium do najbardziej groźnej dla Moskwy, jeszcze od czasów carskich zemsty, a mianowicie zamknięcia przez Turcję dla nawigacji rosyjskiej cieśnin Bosfor i Dardanele. Pogłoska do tej pory nie potwierdzona, mówi, że Erdogan już to przeprowadza, jako że zaobserwowano widoczne zmniejszenie się liczby przepływających przez cieśniny rosyjskich statków.

 Bez wątpienia reżym turecki myśli o tym, dowodem tego mogą być słowa tureckiego ministra Davutoglu, który mówiąc o ewentualnych sankcjach ze strony Turcji zagroził: "Również Rosja może wiele stracić".

Gdyby Erdogan zamknął cieśniny, popełniłby akt zbrodni międzynarodowej, mający tylko nieliczne precedensy - a mianowicie pogwałcenie wolności nawigacji - ustanowionej dla cieśnin przez Konwencję z Montreux z 1936 roku. Moskwa mogła by próbować protestowania w obronie Konwencji, ale gdzie? W ONZ? W Europie? Jest rzeczą oczywistą, że tzw. "wspólnota międzynarodowa" jest zdominowana przez imperium chaosu, więc nikt by Rosji racji nie przyznał.

Gdyby tego rodzaju odwet został zrealizowany, brak możliwości przepływania przez rosyjskie statki cieśnin pozbawiłby Rosję łatwego zaopatrywania swych sił militarnych w Syrii. Także rosyjski handel zostałby sparaliżowany, trudny i kosztowny. W tym momencie więc, wojna Putina z NATO przestałaby być opcją i stała by się koniecznością. 

Dokładnie tak, jak w przypadku Japonii, kiedy to Roosevelt pozbawił ją przez 8 miesięcy ropy i w Tokio doszli do przekonania, że wojna jest konieczna aby uniknąć uduszenia gospodarczego. No i doszło do oczekiwanego, upragnionego i pożądanego Pearl Harbour.

 Jak w podręcznikach, USA "pozwalają napaść na siebie" po to by zaczynać wojny tak światowe jak i lokalne.

 

Maurizio Blondet 3 grudzień 2015 Tłum.RAM

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Pozdrawiam . : ) https://www.youtube.com/watch?v=VsPecFCgLSkhttps://www.youtube.com/watch?v=VsPecFCgLSk
 • @Repsol 22:33:21
  Ave, Repsol. Czy nie ma Pan ostatnio wrażenia, że świat jest w złych rękach? Jakby szatan siedział za kierownicą.
  Pozdrawiam serdecznie. BJ
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28
  I tu mamy pewien dylemat. Myśli tworzą rzeczywistość więc coraz większa ilość informacji negatywnych, powoduje powstawanie swoistego pola informacyjnego, które wpływa na rzeczywistość na zasadzie zapętlenia.
  Czytając tego typu artykuły wytwarzamy takie właśnie pole. Ale czy można jak struś wsadzić głowę w piasek i udawać że się nic nie dziej?
  Artykuł bardzo ciekawy.
  *5

  pozdrawiam..
 • Autor
  W obecnej sytuacji nie ma znaczenia jakie dowody zgromadzi i przedstawi Rosja jezeli druga strona ma wplyw na wszystkie instytucje miedzynarodowe i media.
  Obawiam sie ze szybko zmierzamy do wojny nuklearnej albo Rosja wycofa sie do siebie i uzna sie za pokonana.
 • @mac 03:16:31
  Nie konieczne, bo to dopiero harce przed bitwą.
  Decydujące jest, czy Rosji uda się zmobilizować po swojej stronie BRICS.
  Wszystkie państwa tego tworu mają po dziurki w nosie zdominowania przez Zachód wszystkich instytucji międzynarodowych i mediów.
  Ale to nic w porównaniu z wnioskiem, że będą traktowane tak samo, a nawet gorzej niż Rosja.

  Może się okazać, że w pewnym momencie działania tych państw staną się bardzo ostre, tak że siły Zachodu zostaną związane w wielu miejscach świata "na wszelki wypadek".
  Możliwe jest również nałożenie przez państwa BRICS sankcji, lub nawet całkowitego zakazu handlu z wybranym państwem Zachodu, np. Wielką Brytanią, brak akceptacji dolara, wprowadzenie układu walutowego z oparciem na złocie, rozpoczęcie akcji militarnych przeciw sojusznikom Zachodu na świecie, czy w końcu zawarcie z Syrią sojuszu obronnego i wysłanie tam np pół milionowej armii złożonej z oddziałów chińskich, indyjskich, brazylijskich i, żeby było kolorowo, afrykańskich.

  Co wtedy zrobi Turcja i NATO???
  Zaatakują cały świat bez jakichkolwiek szans na wygraną, czy wysadzą Ziemię w kosmos???

  Irak już oskarża Turcję o napaść militarną.
  Może również rząd Iracki poprosić Rosję, Indie i Chiny o pomoc i wówczas amerykanie zostaną stamtąd wyparci, a Rosja przez Morze Kaspijskie, Iran i Irak uzyska dostęp do Syrii, podobnie jak i Chiny z Indiami.

  Kolejny sojusznik Rosji, Egipt, może zamknąć Kanał Sueski dla floty amerykańskiej i NATO po uprzednim uzyskaniu pomocy z Chin i Rosji.

  Może się też okazać, że państwa europejskie nie są tak do końca podbite przez usa i nie zamierzają dalej prowadzić samobójczej polityki.
 • Putin odsunal wojne z USA od swoich granic do Syrii.Geniusz.
  Ukrainska wojna zdycha smiercia naturalna.Do Syrii zlatuja sie teraz sepy w postaci Angli, Niemiec, Francji, Turcji a Rosja moze sie z tamtad wycofac w ciagu 1 dnia.I co wtedy?Zostana sami ze swymi dziecmi: Arabami.
 • @AlexSailor 03:59:04
  marzenia nic nie kosztuja8-)))))))
 • przewiduję, że podstawią nasze F16 jako pionki do bicia...
  o ile można je jeszcze uznać te w zasadzie USrealskie jednostki za Nasze Polskie ;)))
 • @mac 03:16:31
  Myślę dokładnie to samo co Pan.
  Albo i zachód i Putin stoją po tej samej stronie i tylko bawią się w pozorowane konflikty, aby żołnierze mieli motywację do zabijania, albo Putin jest rzeczywiście takim człowiekiem jakim go opisują stronicy Rosji na tym blogowisku. W tym drugim przypadku Putin powinien poddać Syrię i przeprowadzić skonsolidowaną akcję w ramach BRICS (militarno-gospodarczą). Tylko w taki sposób unikniemy wojny światowej. Jeżeli sytuacja będzie dalej się zaogniać, będzie to oczywisty dowód na współdziałanie Rosji z zachodem.
 • SZKODA ROSJI
  W święto Dmowskiego (Dmowski Day) 2016 - to jest 2-go stycznia w okresie Bożego Narodzenia zapraszamy jak co roku Ambasadora Rosji pod pomnik Dmowskiego - aby z uwagą wysłuchać jego okolicznościowego przemówienia.
  Bardzo zależy nam na pokoju między narodami słowiańskimi.
  +
 • @AlexSailor 03:59:04
  Międzynarodowy żyd nie cofnie się przed doprowadzeniem do kolejnej wojny światowej, dokładnie tak jak nie było problemem doprowadzenie przez żydostwo do obu poprzednich wojen światowych. Żyd nie ma zwyczaju oddawać czegokolwiek co w sposób oszukańczy udało mu się zawłaszczyć. Nie odda więc panowania nad USA, nie odda swojej władczej roli nad krajami "demokratycznej Europy" tak jak nie pogodził się z przywróceniem właściwej roli żydom przez Putina w Rosji. Właściwej roli tzn. konieczności pracy przez żyda na rzecz państwa a nie konieczności pracy państw na rzecz żyda co powszechnie jest praktykowane przez "państwa demokratyczne". Żyd nigdy nie godzi się z własną porażką i woli tak jak w III Rzeszy pójść do obozu koncentracyjnego niż opuścić kraj, ludnością którego jako pasożyt się żywi. Przykładem z naszego podwórka jest sprawa trybunału konstytucyjnego - podstępnie stworzonej przez żyda kasty "nieomylnej" nadwładzy, która może bezkarnie zakwestionować każde rozstrzygnięcie parlamentarnej większości społeczeństwa jeśli przyjęte rozwiązanie prawne nie jest po myśli "społeczności żydowskiej". Żydostwo ostatnim rozstrzygnięciem TK doprowadziło do sytuacji w której powrót do "ładu prawnego" jest możliwy tylko poprzez rezygnację trzech sędziów ( na co żydostwo nigdy się nie zdobędzie ) albo przez wygaśnięcie mandatu w wyniku ich śmierci. W każdym razie wyszło wielkie szambo !
 • O wyższości chodzenia na smyczy Amerykanów , od bycia na wolności,
  w tym artykule oprotestowanym moim komentarzem :

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2015/11/29/na-dlugiej-smyczy/
 • Przesada
  Gdyby Turcja zamknęła dla Rosji cieśninę Bosfor z całą pewnością spowodowałoby to jakieś perturbacje dla Rosji. Nie spowodowałby one jednak wybuchu wojny. Utrudniłoby to sprzedaż rosyjskiej ropy i gazu z rosyjskich portów Morza Czarnego. W krótkim czasie doszłoby do przekierowania do portów nad Bałtykiem i niezamarzającym obecnie Morzem Barentsa i Białym (Murmańsk , Archangielsk) , oczywiście również poprzez Władywostok , Nachodkę. Jeśli chodzi o dostęp do Bliskiego Wschodu to jest on możliwy poprzez terytorium Iranu.
 • @Galopujący Renifer 11:43:48
  Przecież w przypadku zamknięcia Bosforu Rosja może zablokować przepływ wszystkich innych statków przez te cieśniny albo zgodnie ze słowami pewnego sowieckiego ambasadora w czasach "zimnej wojny" - dwoma salwami rakietowymi wyrąbać własne cieśniny, tylko potem Stambułu już nie będzie ...
 • @sosenkowski 09:21:43
  Polskie F16 borykają się z ciągłymi problemami uniemożliwiającymi normalną eksploatację w warunkach bojowych. Fajnie latają tylko na pokazach i paradach i oczywiście w polskich mediach propagandowych.
  Z tej przyczyny nie nadają się na pionki do bicia.
 • @Drab61 11:57:24
  Znaczenie Morza Czarnego dla rosyjskiego handlu jest przesadzone.
  Oczywiście w przypadku zamknięcia cieśniny Bosfor Rosja może wykonywać bez skrępowania ruchy których teraz nie wykonuje właśnie ze względu na możliwość ich zamknięcia. Np rozpocząć ekspansję w kierunku Azerbejdżanu i granicy azersko - tureckiej poprzez umacnianie wpływów w Gruzji , Armenii , Azerbejdżanie. No i oczywiście wzmacnianie ruchów separatystycznych w Turcji.
 • @Galopujący Renifer 12:10:05
  W tym wypadku nie chodzi o rosyjski handel ...
 • USA (USRAEL) żandarmem całej Ziemi?
  Zgadzam się z Pańską diagnozą (5*). Zdumiewa całkowita uległość państw Zachodniej Europy wobec Obamy i niesłychane wprost zakłamanie. Podobnie było, gdy wywołano wojnę na Bałkanach Zaczęto od kłamstwa. Celem było umieszczenie baz wojskowych NATO w Kosowie i osaczenie Rosji. Przy okazji wypróbowano różne rodzaje broni, opróżniono magazyny pod nowe produkcje. Jak to się dzieje, że z ustanowionego przez międzynarodową wspólnotę nowego DEMOKRATYCZNEGO "państwa" (bo demokrację wszędzie eksportuje na karabinach NATO dowodzone przez USA) cala masa uchodźców dociera obecnie do Niemiec?
  Wszędzie, gdzie interweniowało USA i NATO z "misjami stabilizacyjnymi" są dotąd krwawe porachunki i brak jakiekolwiek stabilizacji. A na początku wszystkich poczynań zawsze było KŁAMSTWO! Po "pokojowej" (jakze by inaczej) niektórzy niemieccy dziennikarze starali się dojść prawdy i powstał film: "Deutschlands Weg in den Kosovo-Krieg – Es begann mit einer Lüge" wyświetlony w niemieckiej tv. U nas niestety tego typu filmy nie docierają do masowego odbiorcy ale elity chyba prawdę znają. Dlaczego zatem Polska uznała oderwanie Kosowa od Serbii, a teraz się oburza na rosyjski Krym. Dziwi mnie, że Arabowie nie dostrzegają kto im zniszczył Irak, Libię i inne państwa północno afrykańskie i zamiast się jednoczyć, walczą między sobą. Tylko PRAWDA może nas wyzwolić. Świat opanowali oszuści i zmierza ku katastrofie.
 • Rzeczywiście obłakany gigant
  Tak się stało że małpa biega po świecie z zabawkami do zabijania i robi co chce. Jednak zbrodniarz psychopata , będzie zwracał mniejsza uwagę na środki do własnej obrony i to się zaczyna dziać . Nie jest naturalna kompatybilność zbrodniczej działalności z postępem .O ile narzędzia do zabijania bezbronnej ludności są skuteczne , to narzędzia do obrony własnej, w pysze i pewności siebie zestarzały się i nie gwarantują bezpieczeństwa oprawcy. Postępu cywilizacyjnego nie robią psychopatyczni zbrodniarze i ludobójcy. To właśnie postęp wykonany przez innych zabije zbrodniczą małpę.Pierwsze sygnały już mamy z Syrii.
 • @Zorion 13:26:09
  Zwraca uwagę na środki do własnej obrony. Małpa stara się pozbawić Amerykanów broni właśnie ze względu na własne bezpieczeństwo.
 • @mint 12:35:59
  Żydoanglosasi traktują terytoria zamieszkałe przez inne narody jako tereny do kolonizacji i podporządkowania swoim interesom.
 • @Oficer Prowadzący 02:36:15
  Komentarze takiego "młodego" i bezrozumnego fantasty pod nic nie wyjaśniającymi filmikami, to prawdziwe nieszczęście szczególnie dla młodych, rozgrzanych głów, które na wojnę patrzą jak na grę komputerową

  Próba deprecjacji Rosji oraz wychwalanie rzekomej omnipotencji tzw. Zachodu, to zupełna nieodpowiedzialność. Nie oparta na faktach.

  Obserwujemy obecnie dwojakie działania, szczególnie zwrócone do młodego pokolenia Polaków. Pierwsze, to konserwowanie ubzduranej psychozy antyrosyjskiej ( odwracającej uwagę od rzeczywistych wrogów Polski i jawnych złodziei polskiego majątku narodowego - spod znaku USA i Izraela) wśród starszego,ale głównie młodego pokolenia ( eksponowanie ponad wszystko haseł w rodzaju: "precz z komuną", "raz sierpem raz młotem w czerwona hołotę", konserwowanie mitu powstańczego i partyzanckiego - patrz "żołnierze wykleci"). Sprymityzowana historia i publicystyka polityczna, brak domowego i szkolnego wychowania narodowo-patriotycznego, socjotechnicze obrabianie młodych umysłów i granie na instynktach i emocjonalności zamiast na wiedzy i intelektualnej analizie.

  Drugie działanie, to rozbijanie wszelkich form samoorganizacji narodu w celu egsekwowania swoich praw i interesów, w celu samoobrony swojej egzystencji, którą demolują miejscowe władze, pozyskane korupcyjnie przez neokolonizatorów Polski, albo wprost przez agendy neokolonialne na terenie Polski ( zarówno cywilne, jak i wojskowe) obsadzone w sensie kierowniczym przez element niepolski etnicznie lub całkowicie konformistyczny i antypolsko wykorzystywany.

  Realizacji powyższych scenariuszy służy oczywiście bezkarny i niekontrolowany aparat polityczny, prawny i medialno-propagandowy wsparty nieograniczonymi funduszami globalnej, przestępczej oligarchii finansowej o żydowsko-anglosaskim rodowodzie.

  Tragicznym jest codzienna beztroska i nie tylko brak świadomości powszechnego zagrożenia Polski i użycia jej jako skazanego wariantowo na zniszczenie narzędzia, ale jeszcze gorszym jest zakłamana świadomość kolportowana przez bardzo szkodliwe "filmiki domorosłych analityków i strategów wojskowych" ( jak ten powyższy), która ma skłaniać do bezkrytycznego przekonania o sile Polski i sprawności jej sił zbrojnych ( ponoć wspomaganych przez sojuszników :))))

  Dlatego aktywność takich indywiduów jak "oficer prowadzący" i temu podobni ( jakich niestety wielu na tym i innych portalach społecznościowych), winna być napiętnowana i bezwzglednie demaskowana i zwalczana.
 • @mac 03:16:31
  Rosja nie może się wycofać, gdyż jej rzeczywiste elity przywódcze i na szczęście znacznie większa niż w Polsce część narodu doskonale wiedzą, że imperialne i koloniale zapędy tzw."zachodniej demokracji", czyli syjonistyczno-anglosaskich psychopatów, nie mają granic i jedynym argumentem wobec nich jest siła, ale oczywiście siłą użyta nie bezmyślnie, ale inteligentnie. Po woli, ale systematycznie rośnie ogólnoświatowa świadomość, że psychopaci wypowiedzieli wojnę ludzkości, i w tej wojnie to oni muszą być pokonani jeśli ma ocaleć ludzkość. Świat ma być sterroryzowany lokalnymi konfliktami i lokalnym chaosem, a nawet przerażony lokalnym użyciem broni atomowej. Mając tę wiedzę należy uświadamiać i umacniać przekonanie, że tylko ostateczne wyeliminowanie wpływu i anglosasko-syjonistycznych psychopatów na bieg spraw lokalnych i globalnych daje szansę człowiekowi i narodom świata.
 • @Oficer Prowadzący 16:01:37
  Nieboraku, siła Rosji tkwi w rozumnym używaniu siły na istotnych i przez siebie wybranych polach walki, a nie na ślepym waleniu głową w mur postawiony przez syjonoglobalizm.

  Powinieneś to zrozumieć nawet twą spreparowaną i ograniczoną głową. :)))
 • @Oficer Prowadzący 16:01:37
  Chiny deklarują zaangażowanie się wojskowe w Syrii po stronie Rosji.
  Izrael angażuje się wojskowo w Syrii po stronie przeciwko Rosji.

  http://www.epochtimes.de/china/politik/china-bestaetigt-teilnahme-am-syrien-krieg-russland-und-china-bilden-anti-terror-front-gegen-daesh-a1289691.html
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20151204/1585603/chiny-rosja-syria.html

  Świat się polaryzuje. Ci którzy mają wybór, opowiadają się po stronie światła. Czy pozostali mimo swojej potęgi pokonają ich?
  Zobaczymy..
 • @Roman Klimczyk 16:39:20
  co to znaczy 'zobaczymy' w apsekcie interesu polskiego?? chyba juz teraz trzeba sie spolaryzowac. po to chyba sa te wszystkie fora i dyskusje w jezyku polskim prowadzone, aby o tym wlasnie gadac a nie o tym czy wazniejsza jest racja ruska, szwecka czy niemiecka???
 • Co jest nieuchronne?
  Kiedy brakuje nam danych do ukończenia wykresu, a dotychczasowe wyniki układają nam się w prostą lub regularna krzywą, brakujący odcinek możemy ekstrapolować - z dużym prawdopodobieństwem określenia realnego zachowania procesu poza zakresem pomiarowym. Podobnie można ekstrapolować zachowanie Turcji na podstawie dotychczasowych posunięć tego kraju. Trzeba przyznać że Rosja weszła w paradę brudnym interesom Ankary prowadzonym na terenie Syrii i Iraku. Rosja jest potężna, więc mogła sobie na to pozwolić. Jednak reakcja Turków wskazuje, że nic sobie z tej potęgi nie robią. Zamiast pokornie przeprosić za incydent z zestrzeleniem SU24 i zwinąć interesy na południu, bezczelnie się odgraża, zwołuje koalicje państw europejskich (których retoryka po okresie zachwytu zwycięstwami Rosji na Daesh, wróciła na stare tory z czasów wojny domowej na Ukrainie), a ostatnio sprowokowała Irak wprowadzając tam bez pytania kogokolwiek o zgodę batalion wojska. Wszyscy mówią że Żydzi/Neocon's dążą do wojny światowej i w świetle tego, postawa Turcji jasno pokazuje kto tam rządzi. Również rozwinięcie obecnej sytuacji poprzez wspomnianą przeze mnie na wstępie ekstrapolację, jasno pokazuje, że Turcja już niebawem dopuści się następnych, o wiele bardziej znaczących prowokacji - pewnie bezpośrednio skierowanych przeciwko Rosji. Taka prowokacja nie może pozostać już bez odpowiedzi Putina, bo straci twarz. Jednak ten ruch wywoła tragiczną lawinę, bowiem Turcy, aby ich armia mogła przetrwać, będą musieli w krótkim czasie zlikwidować cały kontyngent Rosyjski w Syrii. Z pomocą USA i Izraela na pewno im się to powiedzie i dobrze o tym wiedzą hardo odpowiadając Putinowi w ostatnich dniach. Nie zapominajmy, że ten cały kontyngent to tylko 200 samolotów kilka okrętów i parę tys wojska - nawet S400 nie pomoże przed zmasowanym atakiem z kilku stron jednocześnie. W wyniku tej zagrywki mamy Rosję w stanie wojny z Nato - czyli cel Neocon's/Żydów zostanie osiągnięty, a Rosja jak ten (b)durak przyłoży do tego ciężką rękę. Jeżeli po stracie Syrii, Putin podda się presji zachodu, straci twarz do tego stopnia, że sami Rosjanie siłą usuną go ze stołka prezydenckiego. Jedyne wyjście jakie mu pozostało, to wprowadzić totalną wojnę ekonomiczną na globalną skalę, ale do tego ramię w ramię musiałyby stać w jednym szeregu i Rosja i Chiny i Brazylia i Indie i pozostałe mniejsze kraje. Jednak w mojej opinii byłaby to jedyna droga aby uniknąć wojny atomowej i myślę, że jeżeli kraje BRICS są rzeczywiście niezależne, na taką wojnę powinny się zdecydować. Jeżeli są rzeczywiście niezależne.
 • @@@!
  Zakazany film – Europa 2029 - Smutny, ale i wstrząsający obraz Europy, która może nas czekać jeśli się w porę nie przebudzimy z snu poprawności politycznej, oraz dyktatury multi kulti. Są to nowoczesne narzędzia cenzury, które nie pozwalają głośno mówić o zagrożeniu, które nadciąga. Nie jest to czcze gadanie, poniższy film jest zakazany na pejsbooku i kasowany wszędzie tam, gdzie tylko się pojawi. Kopiować na dysk bo znika! https://youtu.be/Hq6QMar6cu4 Jeśli w 2029 roku będzie tak strasznie jak pokazują nam na tym filmie czyli Europa będzie zalana i zdewastowana przez islam i islamistów to natychmiast należy włączyć czerwone światełko w głowie i uzmysłowić sobie komu tak naprawdę będziemy to zawdzięczać. W czyim to żywotnym interesie popchnięto Amerykanów i Europejczyków do tych wszystkich okrutnych krwawych wojen w Afganistanie, Iraku, Libii i Syrii. Oraz w czyim interesie zdestabilizowano resztę wcześniej w miarę spokojnych krajów Bliskiego Wschodu. Jak sobie już odpowiemy na to podstawowe pytanie to będziemy wiedzieli kto i po co ten filmik zmajstrował. Nie ma obaw – będzie on pozornie znikał by znowu się pojawiać w ulepszonych wersjach ku przerażeniu światowej gawiedzi. Autorzy tego filmu bali się wskazać otwarcie, że to faktycznie żydzi są autorami tego chaosu! Jest to już ewidentne, jest na to cała masa dowodów, że inspiratorami oraz sponsorami całego krwawego zamieszania, niszczenia instytucji krajów na Bliskim Wschodzie, Afryce oraz ta cała migracja napadanych narodów w celu destabilizacji ich życia, organizowania najazdu na Europę są żydomasoni i ludobójcza bezkarna żydowska malina "biały dom" dziś zwany czarnym barakiem z Waszyngtonu/New Yorku ! To całe zamieszanie w celu całkowitego destabilizowania różnych państw na Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie a nawet samego USA jest "inżynierowane" przez potwora o nazwie Izrael !I tyle. Po niżej głos jedynego jak na dziś rozsądnego Francuza: „Były doradca Nicolasa Sarkozy’ego, Maxime Tandonnet, na łamach francuskiego dziennika „Le Figaro”:
  Osiągnąłem już taki poziom obrzydzenia i odrazy, że najchętniej bym milczał. Ale sumienie mi na to nie pozwala. Ogromna fala imigrantów, głównie młodych mężczyzn, ucieka z Iraku i Syrii do Europy, pozostawiając za sobą garstkę kobiet, jazydek, które w ich miejscu walczą z Państwem Islamskim. Kobiety walczą, a mężczyźni uciekają. Fajnie, co? A Europa rozlewa łzy nad tymi mężczyznami i szeroko otwiera im swoje drzwi. Jazydki i chrześcijanki są więzione przez Państwo Islamskie, publicznie gwałcone i torturowane. Sprzedaje się je w niewolę. I gdzie są feministki? A gdzie obrońcy praw człowieka? Europa sączy obłudę, tchórzostwo, ślepotę, do tego stopnia, że robi się od tego niedobrze. To, że Europa na coś takiego pozwala, na takie barbarzyństwo, to hańba absolutna! Polityka, chęć do działania, do podejmowania decyzji, zdechła w Brukseli już dawno jak stara opona. Zastąpił ją tani moralizm propagowany przez najgorszych klaunów. Dziękujemy droga Komisjo, jesteś aż za dobra dla nas. Dziękujemy. Bruksela domaga się, by nasze (francuskie-red.) gminy przyjęły 36 tys. imigrantów, jakby nie miały ich już wystarczająco. Każdy poucza każdego. Papież Franciszek (i mówię to z największą przykrością) robi dokładnie to samo. Poucza nas, katolików, ilu muzułmanów powinniśmy przyjąć. Jednocześnie nie zająknął się słowem o mordowanych na Bliskim Wschodzie chrześcijanach. Jak to możliwe, że Watykan nie zamienił się jeszcze w obóz dla chrześcijańskich uchodźców? Co tu się dzieje, bo nie rozumiem? pyta były doradca byłego prezydenta Francji. Jego zdaniem Europa, która „pozwala na mord chrześcijan o dwa kroki od siebie, z tchórzostwa i zaślepienia, jednocześnie chełpiąc się swoją własną dobrocią, rezygnując po drodze ze swoich granic, to Europa, która jest w trakcie poddania się najgorszemu rodzajowi totalitaryzmu i niewolnictwa, którym jest islam. To Europa u końca swojej drogi dodaje Tandonnet. Najgorszymi hipokrytami, uważa politolog i historyk, są Niemcy!
 • @Oficer Prowadzący 17:26:51
  Sugeruję przed pisaniem takich objawień popatrzeć na mapę.
  Rozumiem też że wizyta Dudy i jego ustalenia i rozmowy dotyczyły świeżego powietrza na Marsie.
  Proszę sobie poczytać :
  http://prawdaserc.edu.pl/index.php/world/111-gdzie-polska-lezy-dzis-a-gdzie-lezec-bedzie-jutro

  To z Chin wywodzi się najbardziej dopracowane dzieło strategii wojskowej i Chiny mają w tym względzie największe historyczne doświadczenie. Sugeruje pan że wybiorą opcję uległości wobec USA i wystąpią przeciwko Rosji? Cała Euroazja zaczyna rozumieć o co toczy się gra. Chiny, Iran, Indie, Rosja. To nie blotki czy nie znaczące kraiki i doskonale wiedzą że rozpoczęła się wojna o przetrwanie. Ile rakiet i bomb mają USA, jeśli potencjał tych krajów można liczyć niemal w miliardach ludzi? Chiny dysponują możliwościami których nie mają amerykanie - pieniądze i bronie które są poza zasięgiem USA. Jak chociażby samoloty mogące bezkarnie zbombardować dowolny cel w stanach.
  http://prawdaserc.edu.pl/index.php/world/106-nowa-tajna-rosyjska-bron-wojskowa
  Przytoczony art o podpisaniu jakiś umów pomiędzy paroma firmami, o ile jest prawdziwy, nie wnosi nic do budowy Nowego Jedwabnego Szlaku łączącego EuroAzję z Europą. Może być jedynie fragmentem przejściowym i tymczasowym ale na pewno nie docelowym.
  Pewna polaryzacja jest nieunikniona i spolegliwość wobec agresji USA kończy się. Wystarczy zainteresować się działaniem rynków i analizą wykresów. Nie ma trendów które wiecznie idą w jedną stronę. Zawsze znajdzie się dno, od którego można się odbić i wydostać się z bagna.
  Nie twierdzę że wszystko jest piękne i wspaniałe, a to już koniec sił zła, ale trend się zaczął zmieniać jakiś czas temu, może przegapił pan ten szczegół?
  Putin rozgrywa tą partie w iście mistrzowski sposób. Jeśli nie jest fragmentem tej układanki, konsternacja po drugiej stronie jest na pewno wielka, a potencjał USA powoli zacznie być iluzoryczny.
  Świat zachodu zaczyna przygotowywać się do wielkiego padu finansowego, czas wyciągać zasoby z banków. Jeśli takie się ma..
  Rola dolara w światowej wymianie - to ostatnie podrygi. Dług USA to ponad 18bln $. Jak długo pociągną, gdy dolar przestanie mieć oparcie w ropie?
 • @Oficer Prowadzący 17:52:08
  No tak. Jedyni jaśnie oświeceni i ikony mądrości to rządzący (rzeczywiście) USA. Nie wnikając w narodowość. Reszta to idioci i tumany.
  Ta gra ma wiele poziomów. Widzisz jeden.
  Wszechświat to energia. Dąży do zbilansowania.
  Wystarczy jedna bombka, aby USA zniknęły.
  Wystarczy też jeden meteoryt, czy mała kometka.
  Wszystko jest względne i ma różne aspekty, nawet ta wszechmoc i potęga USA.
  Kilka lat temu amerykanie zaczeli szukać miejsca na przesiedlenie kraju.
  Temat zniknął, ale czy przyczyny tych poszukiwań też?
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28
  A durne rusofoby zachwycają się Turcją :) Turecka policja przeprowadziła nalot na redakcję gazety, która opublikowała dowody na wspieranie Państwa Islamskiego przez Turcję. W tureckiej gazecie "Bogun" ukazał się artykuł o dostarczaniu broni i materiałów wybuchowych Państwu Islamskiemu przez rząd Erdogana. Na zdjęciach z monitoringu pokazano jak materiały są przewożone przez granicę, a celnicy się tylko przyglądają. Po tej publikacji, policja przeprowadziła "nalot" na redakcję. O wtargnięciu policji poinformował na Twitterze redaktor naczelny gazety "Bogun" Erhan Başyurt. W 2014 roku, kilka ciężarówek zostało przechwyconych przez żandarmów w dwóch prowincjach Hatay i Adana po donosie na prokuraturę, o nielegalnym przewozie broni do Syrii. Prokuratorzy, którzy wszczęli dochodzenie w tej sprawie zostali pozbawieni uprawnień, a następnie postawiono im zarzuty o "zdradę" i "członkostwo w organizacji terrorystycznej", która ma na celu obalenie rządu. Dziennikarze z "Bogun" są teraz w podobnej sytuacji, partia Erdogana próbuje im zamknąć usta. Autorom artykułu grozi dożywocie, są oskarżeni o "szpiegostwo polityczne" podając "informacje niejawne".
  Według raportu prowadzonego przez gazetę "Bugün" nie tylko broń i materiały wybuchowe były dostarczane, ale także materiały budowlane, różnego rodzaju przewody elektryczne. Z innych źródeł możemy dowiedzieć się, że Turcja potajemnie wspiera ISIS od ponad roku, USA i NATO przymykają na to oczy z uwagi na silną geopolityczną pozycję Turcji. Państwo Islamskie bez pomocy Turcji najprawdopodobniej już dawno zostało by zgładzona przez Assada i Rosję. Dziennik Today’s Zaman pisał na początku tego roku, że: "ponad 100.000 fałszywych paszportów tureckich wydano bojownikom ISIS.” Czy Turcja wszystkim będzie chciała zamknąć usta?"
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28
  Wideo: ciężarówki przekraczają syryjsko-turecką granicę!..Ministerstwo Obrony opublikowało wideo, na którym widać, jak ciężarówki bez przeszkód przekraczają syryjsko-turecką granicę niedaleko Reyhanlı. Resort odnotował również trzykrotny wzrost obecności dronów koalicji nad Syrią.
  https://youtu.be/qAgp5gkV-K4
  No to nazista Erdogan ma dowód. Obiecał ustąpić .
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28
  W Kanadzie też rządzą żydzi i Ukraińcy! A pomoc Dla PI/ISIS-Daesh, Al Nusra to dla Kanady normalka! Rosja zwróciła się do Kanady z powodu wycieku do sieci danych rosyjskich lotników. Na jednej ze stron internetowych, która znajduje się pod jurysdykcją Kanady zostały opublikowane portrety oraz dane osobowe rosyjskich pilotów, którzy biorą udział w operacjach Rosji w Syrii. Strona rosyjska zwróciła się do władz Kanady z prośbą o usunięcie tych danych. Rosja zwróciła się do władz Kanady z prośbą o usunięcie danych o rosyjskich pilotach biorących udział w operacji antyterrorystycznej w Syrii ze strony internetowej, która znajduje się pod jej jurysdykcją. W Ottawie na razie „zastanawiają się”, opowiedział dyrektor departamentu ds. nowych wyzwań i zagrożeń MSZ Rosji Ilja Rogaczew. „Już zwróciliśmy się do odpowiednich władz Kanady, aby usunięto te dane. Kanadyjskie władze na razie rozmyślają” powiedział Rogaczew występując na posiedzeniu Rosyjskiej Rady Społecznej ds. współpracy międzynarodowej i dyplomacji publicznej. Podkreślił on, że Moskwa będzie kontynuować naciski w celu usunięcia tych danych z internetu.
 • @Roman Klimczyk 18:02:31
  //Świat zachodu zaczyna przygotowywać się do wielkiego padu finansowego, czas wyciągać zasoby z banków. Jeśli takie się ma..
  Rola dolara w światowej wymianie - to ostatnie podrygi. Dług USA to ponad 18bln $. Jak długo pociągną, gdy dolar przestanie mieć oparcie w ropie?//

  wbrew prognozom forumowych komsomolcow, upadek dolara chyba został odroczony
  o upadku dolara i cywilizacji zachodniej wspominal.........Nostradamus a przynajmniej tak pisza interpretatorzy jego przepowiedni. To pobozne zyczenie w wielu komentarzach pojawia sie od lat , dziesiatkow lat.
  Pewnie (w archiwalnych mozna poczytac gazetach) temat ten pojawil sie w dniu gdy wyemitowano pierwsze banknoty z wizerunkiem prezydenta USA.
  Amerykanie maja dlug jak piszesz 18 bilionow dolarow. I co z tego ?
  W odpowiedzi napisze tak - zanim gruby schudnie to chudy zdechnie.
  Faktem jest ze ani Yuan ani Rubel do skarpetek chowany nie jest
 • @Oficer Prowadzący 17:52:08
  Jeżeli spotykam się z jednej strony ze stanowiskiem, który goja, czyli mnie równa z nawozem, a z drugiej uznanie mnie jako równoprawnego obywatela Świata, to chyba oczywiste, że angażuję się emocjonalnie po tej drugiej stronie. Ktoś już to napisał wcześniej i zgadzam się z tym, że Żyd nigdy nie przyjmie koncepcji świata bipolarnego, prędzej zniszczy wszystko.
  Z drugiej strony mam świadomość, że zdarzenia w świecie mają wiele poziomów uzasadnienia - wszystko zależy od świadomości patrzącego. Na jednym z tych poziomów, Rosja walczy o swoją przyszłość blokując dostawy paliw płynnych rurociągiem wprost z Zatoki Perskiej. Ale to tylko jeden z wielu powodów obecności Rosji w Syrii.

  O tym na jakim etapie Neoconi (jak zwał tak zwał -wiadomo o kogo chodzi), przygotowują się do wojny, świadczy chociażby raport jednego uniwersytetu (a jakże z USA ;)(http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-ciagu-ostatnich-40-lat-swiecie-utracono-az-jedna-trzecia-ziemi-uprawnej), w którym dowodzi się że w ciągu ostatnich 40 lat, 30% powierzchni rolniczej zostało zniszczonych w wyniku erozji i zanieczyszczeń spowodowanych przez nadużywanie nawozów. Wniosek jest jeden - wrócić do płodozmianu i nawozów naturalnych. Tylko że w takim przypadku żywności już dla nas nie wystarczy. Opracowanie takie zostało przedstawione politykom na konferencji klimatycznej w Paryżu.
  Stąd już prosta droga do stwierdzenia że wojna światowa i depopulacja, jest konieczna do przeprowadzenia.
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28
  Rosji nie musimy kochać ale handlujmy z nią i nie narzucajmy coraz więcej durnych amerykańskich sankcji, które nam nie służą ekonomicznie..
  Sankcje wyrządziły szkody Rosji. Secrieru: decyzja o ich zaostrzeniu zaskoczyła Putina
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sankcje-wyrzadzily-szkody-rosji-secrieru-decyzja-o-ich-zaostrzeniu-zaskoczyla-putina/4gbmt7 Czemu ten cały "znafca" Secrieru nic nie wspomina o tym, że efektem sankcji na Rosję jest dramatyczny, spadek zbytu na żywność na zachodzie a co za tym idzie spadek cen skupu na produkty rolne …Nadwyżki mięsa, mleka czy masła z którymi nikt nie wie co zrobić idą w parze z pełnymi zwierząt chlewniami i oborami z którymi to na tej samej zasadzie nikt praktycznie nie ma pojęcia co zrobić. Szkody jak wyliczono idą tu na dziesiątki jeżeli już nie setki miliardów euro a za tym wszystkim nadciąga tu utrata miejsc pracy, która dotyczyć będzie całego rolnego sektora i nie tylko tego bo i innych także w całej Europie..
  Niech wówczas ten "mundrala" Secrieru idzie między tych ludzi i im tłumaczy, że to wszystko za Ukrainie.Tu sądzę że bez pobytu w szpitalu te tłumaczenia dla niego się nie opłacają…! Całkiem niedawno prezydent Putin powiedział, że każdy ma prawo wybierać sobie partnerów handlowych i politycznych jakich chce i potrzebuje. Rosja nikogo nie będzie zmuszać do współpracy. Po drugie podkreślił, że sankcje bardzo dobrze wpływają na zmianę mentalności rosyjskich przedsiębiorców. Po trzecie, Rosja już jest na takim etapie rozwoju, że sankcje w minimalnym stopniu są niekorzystnie na jej gospodarkę. Niemcy i Francja całkiem niedawno zrozumiały, że Rosji nie zależy na Unii podległej USA. I to jest pocieszające dla Europy. Idę o zakład, że akurat z Rosjanami nie da się nikomu zrobić tzw. "kolorowej rewolucji" czy "majdanu" u nich. Rosjanie, to bardzo specyficzna mentalność. Oni i za Carów nie mieli dobrobytu, ale Car, to dla nich był Batiuszka, a Rosija, to Matuszka. Oni będą głodować, ale tego się nigdy nie wyprą, nawet za najbardziej wypasiony smartfon :)... W tej chwili Putin, to dla nich Car, Batiuszka (zresztą jak i prezydent Łukaszenka na Białorusi dla Białorusinów!) i będą dla niego głodować, jak trzeba będzie:) Dla tzw. zachodniej mentalności, to zupełnie niezrozumiałe…Popatrzcie na mapę i porównajcie sobie obszar Rosji i całą UE. Trzeba też pamiętać, że mają prawie całą tablicę Mendelejewa a chcą jeszcze. W dłuższym okresie straci tylko UE, a Ukraina to tylko pretekst, który już się nie liczy. Teraz wszelkie "majdany" i kiedyś nasza Solidarność zostały ograne przez koszernych jak przygłupie dzieciaki. Na szczęście narody zaczęły się budzić i tak jak nasz wywalą na śmietnik historii nieudacznych i szkodliwych polityków i wszystko wróci do normy, jeżeli jakiś szaleniec wcześniej nie pociągnie jakiegoś kolejnego ogłupionego narodu do wojny. Rosjanie już nie raz mieli tzw. "szkołę przetrwania". To dla nich nic nowego i nie pierwszyzna. Tzw. "wielki głód" dotyczył nie tylko samej Ukrainy, ale też i innych części rolniczych terenów ówczesnego ZSRR. Ale, nie ma tam "chuja, dupy i kamieni kupy", tylko dalej żyją ci, których rodziny przetrwały. Rosjanie przetrwają sankcje, bo są zaprawieni i przyzwyczajeni do wyrzeczeń. Ja bym się bardziej martwił o bogatą Europę, bo ta jak widać w wyniku nadmiernego dobrobytu sama się wykastrowała i zamiast się bronić, to stara się popełnić samobójstwo wskazując islamistom, gdzie mają ciąć po jej gardle.
 • @Kula Lis 65 18:44:11
  Z ust mi to wyjąłeś.. :).
  pozdrawiam
 • @Roman Klimczyk 18:49:41
  Dzięki! Odwzajemniam pozdrowienia!
 • @Roman Klimczyk 18:49:41
  Dodam tylko, że ten "wielki głód" był spreparowany przez żydostwo! Tak jak kryzys w USA w latach 30tych ub. wieku, który pochłonął życie 7 mln Amerykanów! Czemu tego się nie nagłaśnia?
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/131/94/1319420.jpg W Berlinie zatrzymano mężczyznę, który groził Merkel...Berlińska policja w sobotę przed budynkiem niemieckiego parlamentu zatrzymała mężczyznę, który groził, że zaatakuje Angelę Merkel poinformował "Bild". Wcześniej 39-letni mężczyzna aktywnie namawiał w sieciach społecznościowych do obalenia Merkel ze stanowiska kanclerz. Liczył na poparcie ultraprawicowych sił. Policja zatrzymywała mężczyznę kilkakrotnie. W 1999 roku wdarł się z pistoletem zabawką do studia telewizji n-tv i zagroził, że popełni samobójstwo. W 2011 roku z siekierą wszedł do centrum biznesowego w Berlinie.

  Ps...Dlaczego moim zdaniem oni są już straceni? Ano dlatego iż rządząca żydolewacka junta z Merkel na czele, nie chce słyszeć o ograniczeniach w nachodźcach, a jedyna przeciwwaga dla tego stanu rzeczy, niejakie AfD koleboce się na poziomie kilkunastu procent poparcia, ale podkreślić należy kluczowa rzecz, na czym ta przeciwwaga polega. Otóż rzekomo "nacjonalistyczne"AfD nie chce, deportować nachodźców. Nie chce też zaostrzać warunków zostania azylantem. Jedyne czego chce AfD to ustalenia górnego limitu nachodźców. Nie szkoda mi was Niemcy, za tyle lat trudnej historii dupsko zostanie złojone, na własne niemieckie życzenie. A ten artykuł jest odzwierciedleniem mojego powyżej zaprezentowanego twierdzenia. Niemiaszek po latach prania mózgu eurokołchozowymi "mądrościami" jedyne na ile ma odwagi, to wpisy na portalu społecznościowym(to tez odwaga bo Niemcy zwalczają to nawet w sieci), lub akcja z pistoletem! (plastikowym pistoletem).. To właśnie są dzisiejsze Niemcy.. Europa,Polska również jest zarażona tym rakiem i nie powiem, że mniej niż Niemcy., taki plastikowy pistolecik.. Na wodę.. Tymczasem islamiści mnożą się w coraz szybszym tempie, wszak w namiotach potrafią żyć z małymi dziećmi i przejść pół kontynentu, więc obóz po takiej wędrowce jest jak raj. To, że nie ma zamachów, to nic nie znaczy, nawet brak zamachów gra na ich korzyść, mnożą się bezkarnie, niejednokrotnie z białymi kobietami. Jesteśmy w większym niebezpieczeństwie niż ktokolwiek sobie wyobraża, co chcecie ludzie zostawić dla swoich wnuków??? pytam...
 • Epizod z Hassanem
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/12/rzucic582-sic499-hassan-na-sc582abszego.gif?w=400&h=343
 • @Oficer Prowadzący 19:43:57
  Nie musisz mi wyjaśniać perspektyw rolnictwa przyszłości. Gdzie stosuje się najwięcej nawozów w uprawach? Oczywiście w zachodnich krajach, ale tam jakoś nie widać stepowienia pól uprawnych, więc tezy opracowania "naukowców" są mocno chybione. Takie rzeczy (erozja gleby) dzieją się w krajach zacofanych, które uprawiają rabunkową gospodarkę rolną, produkując żywność dla zachodu. I nie na nadmiarze sztucznych nawozów sprawa się opiera, ale na wyzysku biednych przez bogatych.
  Jednak argumenty stojące za wnioskami z opracowania, mogą być dla niektórych jednoznaczne - jest nas za dużo.
 • @Krzysztof Szotowicz 20:14:39
  wystarczy zlikwidowac konto :> a powaznie, to jest strasznie zgrana teza.
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/52/51/525181.jpg Strzeżcie się rosyjskiego wywiadu: amerykański pilot o kampanii Zachodu w Syrii!...Tajne informacje o sprzęcie wojskowym i taktyce Stanów Zjednoczonych oraz ich sojuszników w walce z Daesh w Syrii mogą znaleźć się u rosyjskich specjalistów, pisze pilot-instruktor lotnictwa wojskowego USA Jahara Matisek dla portalu Defense One.

  Ekspert zauważa, że Rosja niedawno skierowała do regionu wybrzeża prowincji Latakia krążownik rakietowy „Moskwa”, na którego pokładzie znajdują się pociski kompleksu obrony przeciwlotniczej S-300P. Ponadto, w rosyjskiej bazie lotniczej Hmeimim rozlokowano ЗRS S-400 "Tryumf", jeden z najlepszych na świecie systemów zdolnych do zestrzelenia nawet niewidocznych dla radarów samolotów, np. F-22. Maksymalne granice strefy pokrycia zasięgu tej rakiety wynoszą 400 km. Jahara Matisek zakłada, że rosyjscy wojskowi będą „przyglądać się” wielozadaniowemu myśliwcowi piątej generacji F-22 "Raptor", który po raz pierwszy był aktywny nad Syrią we wrześniu 2014 roku i od tej pory stale atakuje w ramach kampanii zachodniej kolicji.
  Rozmieszczenie rosyjskich środków obrony przeciwlotniczej w Syrii stawia przed amerykańskim dowództwem wojskowym dodatkowe zadanie: atakowanie z powietrza w pewnym sensie będzie teraz sprzeczne z koniecznością ukrycia charakterystyk broni i uniknięcia wycieków informacji z miejsca przeprowadzenia operacji, dodaje analityk. „Podobne „gry wojenne w warunkach bojowych” obok aktywności wywiadowczej dają rosyjskim specjalistom „system ograniczonego dostępu” (A2/AD) przestrzeń, czas i niezbędne informacje, aby poprawić swoje systemy obronne” – zauważa Matisek. Otrzymane dane mogą zostać wykorzystane w celu udoskonalenia algorytmów trekingu samolotów i podniesienia efektywności systemów obrony przeciwpowietrznej.
  Ekspert jest zdania, że kierownictwo Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych powinno przestać korzystać z F-22 w kampanii syryjskiej, podobne operacje można prowadzić bez udziału „niewidzialnych” samolotów. Ich aktywne wykorzystanie w Syrii pozwala rosyjskiemu wywiadowi zebrać dane, na podstawie których Moskwa może przestawić swoją wojskową doktrynę, strategię i taktykę.
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/158/88/1588869.jpg American Thinker o Turcji i Daesh (ISIS): Rosja zdemaskowała „wszystko, co najgorsze”!!!... Udane ataki lotnicze Rosji na pozycje terrorystów w Syrii stały się przyczyną incydentu z rosyjskim bombowcem Su-24, pisze były kierownik grupy badawczej ds. związanych z Rosją w sztabie sił powietrznych Stanów Zjednoczonych, starszy pracownik naukowy strategicznego centrum badawczego RAND Murphy Donovan w artykule dla American Thinker. „Ten lot tureckich F-16, najprawdopodobniej odbywał się pod kontrolą punktu dowodzenia sił powietrznych Stanów Zjednoczonych – powietrznego lub lądowego – z wydaniem potwierdzających rozkazów. I twierdzenie, że Turcy lub Amerykanie w bazie lotniczej Indżirlik nie mogą rozpoznać znajdującego się w powierzu Su-24 jest co najmniej absurdalne. Ten incydent był w najgorszym razie zaplanowany, a w najlepszym – działania pilotów były koordynowane w powietrzu” - pisze Murphy Donovan.
  Jego zdaniem, zniszczenie samolotu przez siły NATO może być „ostrzegawczym strzałem” w stronę Rosji, która atakuje ciężarówki z ropą Daesh, albo wybuchem złości Erdogana i Obamy.
  „Jednak, jeśli już do tego doszło, to Rosjanie znajdują się w Syrii na zaproszenie władz, a Amerykanie i Turcy – nie” – podkreśla autor artykułu. Według słów Donovana, ataki lotnicze strony rosyjskiej pozwoliły na zdemaskowanie „wszystkiego, co najgorsze”, co starannie było ukrywane i na co przymykał oko Waszyngton.
  Publicysta zwraca uwagę, że kierowana przez USA kampania powietrzna nie stawiała sobie za cel bombardować obiekty Daesh, związane z naftowymi machinacjami albo jadących w kierunku północnym wozów z ropą tak długo, dopóki do Syrii nie trafiło rosyjskie lotnictwo.
  Autor zauważa, że Południowa Turcja jest de facto prawdopodobnym miejscem przygotowania terrorystów-sunnitów, składowania broni oraz kryjówką dla bojowników i przemycanej ropy naftowej.
  Jednocześnie Turcja obawia się, że zwycięstwo nad Daesh w Syrii i Iraku pod kierownictwem Kurdów zapewni Kurdystanowi legitymację. W tym zakresie interesy Turcji i ISIS w regionie są zbieżne.
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/159/46/1594670.jpg National Interest wymienił pięć kroków, które pomogą Rosji w Syrii....Amerykańskie pismo The National Interest opublikowało listę pięciu poważnych kroków Rosji, które może ona przedsięwziąć w Syrii, aby poprzeć syryjskie wojska rządowe i prezydenta Baszara al-Asada.

  Na pierwszym miejscu pismo postawiło wysłanie do Syrii rosyjskich szturmowców opancerzonych Su-25, które „mogą szybko i znacznie zmienić sytuację na polu boju”. Su-25 uważany jest za radziecki odpowiednik A-10 i może przenosić ogromną liczbę pocisków. Jednakże, jak zauważa pismo, może przegrać ze stosunkowo niewielką bronią. Rosja, jak uważa National Interest, będzie okazywać wsparcie syryjskim wojskom przede wszystkim za pomocą dodatkowych sił lotnictwa bojowego. Drugie miejce zajmuje rozmieszczenie zenitowego kompleksu rakietowego S-400. W sensie politycznym wysłanie przez Rosję do Syrii tego systemu oznacza, że siły zachodnie nie będą mogły stworzyć strefy wolnej od lotów i zacząć kampanii przeciwko al-Asadowi.
  Na trzecim miejscu znalazły się wysiłki rosyjskich dyplomatów. Jak pisze autor artykułu, „najważniejsza broń, jaką Rosja może zastosować dla uratowania al-Asada to jej korpus dyplomatyczny”. Rosja nadal ma siły i możliwości, aby zawrzeć porozumienie z różnymi wpływowymi graczami w konflikcie syryjskim. Do takich graczy należą zarówno sąsiedzi Syrii w regionie, jak i państwa członkowskie Unii Europejskiej, które nie są gotowe do inwestowania swoich zasobów w uregulowanie konfliktu, a także bardziej oddalone państwa, które w ten czy inny sposób mogą wpłynąć na przebieg walki. Wszystko to może przesunąć aspekt debat wokół konfliktu syryjskiego w stronę zachowania reżimu al-Asada, pisze pismo. Ponadto, Rosja może pomóc syryjskim wojskom rządowym środkami wywiadu, monitoringu i rozpoznania. Jak zauważa National Interest, „aktywy Rosji w tej sferze składają się nie tylko z samolotów wywiadowczych i dronów, ale i z możliwości prowadzenia wojny elektronicznej, które mogą analizować komunikaty powstańców”. Rosyjski wywiad w pełni może przeanalizować te dane i przedstawić je w wygodnym formacie dla rosyjskich i syryjskich żołnierzy w Syrii.
  I wreszcie, zdaniem pisma, Rosja może zapewnić syryjskiej armii „ogniwo kierownicze” z własnych wojskowych, w tym specnazu.
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/159/43/1594343.jpg Portal WikiLeaks twierdzi, że tureckie władze rzekomo planowały ataki na rosyjskie samoloty już w październiku.

  Portal powołuje się na źródło w tureckich władzach, które posługuje się pseudonimem Fuata Avni.

  — 10 października — sześć tygodni do incydentu z rosyjskim samolotem – tureckie źródło poinformowało na Twitterze o planach Erdogana zestrzelić samolot – czytamy na Twitterze WikiLeaks.


  https://pbs.twimg.com/media/CVe88OFWIAA-GKt.png
 • @Oficer Prowadzący 21:00:43
  To jest najmadrzejszy komentarz jaki czytalem od wielu..
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28 brak dolarów?
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/158/87/1588736.jpg Media: lotnictwu USA nie wystarcza amunicji do walki z DAESH (ISIS)....Zapasy pocisków lotnictwa Stanów Zjednoczonych do atakowania radykalnego ugrupowania „Państwo Islamskie” (w arabskim wariancie DAESH, organizacja zabroniona w Federacji Rosyjskiej) są „poniżej niezbędnego poziomu”, informuje telewizja CNN powołując się na anonimowego przedstawiciela amerykańskich sił zbrojnych.

  Rozmówca powiedział telewizji CNN, że lotnictwo poprosiło o dodatkowe finansowanie w celu nabycia rakiet Hellfire do udziału w kampanii antyterrorystycznej. Według jego danych, resort opracował również plany w zakresie zwiększenia produkcji broni, aby szybciej uzupełnić zapasy amunicji. Jednocześnie rozmówca podkreślił, że uzupełnienie zapasów może zająć „do czterech lat od momentu wydatku do uzupełnienia aktywów”. „Potrzebujemy zapewnienia niezbędnego finansowania nie tylko po to, aby poradzić sobie z dzisiejszymi wojnami, ale i po to, aby odpowiedzieć na wyzwania jutra” – oznajmił.
  Kierownik sztabu lotnictwa Stanów Zjednoczonych Mark Welsh przyznał, że resort w chwili obecnej „użytkuje pociski szybciej niż może uzupełnić ich stan”. „Potrzebujemy finansowania, aby zagwarantować, że jesteśmy gotowi do długiej wojny. To poważne zapotrzebowanie” – powiedział.

  Ps....W Wietnamie też by wygrali ale po tylu latach strzelania i bombardowania zabrakło im amunicji. Ale Chińczycy mają, można dokupić... Oni wszystko skopiują. Dobra zaleta, że będzie to nowe a nie stare z magazynów.
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/38/54/385447.jpg Analityk: terror Daesh wywołany został przez powszechną ingerencję USA!...USA nie mogą wygrać wojny przeciwko ISIS (Daesh, organizacja terrorystyczna zakazana w Rosji) z tego powodu, z jakiego nie udało im się wygrać w Wietnamie: dlatego, że są „niepopularnymi obcokrajowcami-okupantami”, uważa założyciel i członek honorowy amerykańskiego Instytutu Polityki Gospodarczej Jeff Faux.

  Nawet, jeśli USA skierują wystarczającą liczbę żołnierzy i broni, aby przegonić Daesh z powrotem na pustynię, to powróci ono w tej czy innej formie, pisze analityk w artykule dla Huffington Post. Według niego, amerykańskie media rysują obraz przeciwnika jako grupki religijnych fanatyków, którzy zwariowali na punkcie surowych wersów Koranu. Jednak nie takie są korzenie problemu, twierdzi Faux, ponieważ ludzie czytają Koran już 1300 lat. Problem amerykańskiej wojny z terrorem polega na tym, że USA są najeźdźcami, następcami brytyjskich i francuskich kolonizatorów i zmuszają inne narody do zmiany swojej kultury na wzór amerykańskiej oraz do oddania ropy naftowej pod kontrolę Waszyngtonu, uważa Faux.
  Choć bestialstwo Daesh i Al-Kaidy są niepopularne wśród ludności państw arabskich, to dążenie ekstremistów do uratowania regionu przed dominacją Zachodu, który za pieniądze i władzę podkupuje miejscowych liderów, nie może nie znaleźć poparcia wśród ludności, uważa autor artykułu. Według jego słów, właśnie te uczucia wykorzystał Osama bin Laden, kiedy przyznał się do dokonania zamachów 11 września w USA z powodu obecności 40 tysięcy amerykańskich żołnierzy w Arabii Saudyjskiej, skąd pochodził. Od 1980 roku USA ingerowały, okupowały lub zbombardowały 14 państw muzułmańskich, pisze analityk. Dochodzi on do wniosku, że Waszyngton być może powinien w ogóle odejść z regionu i dać miejscowym siłom samodzielnie rozwiązać swoje problemy.


  Ps...To najlepsze rozwiązanie. USA nie ma ani moralnego ani politycznego prawa do ingerencji innych państw Dla mnie to USA tworzy terrorystów! Nie może odejść, bo ropa z tamtych terenów to dla niego jedyny ratunek przed śmiercią głodową. :-(( W zagnojonych buciorach USA wdeptuje w obce im, nieznane kultury.
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28
  http://www.gatestoneinstitute.org/pics/large/826.jpg Turcja: niewłaściwy partner do walki z terrorem...

  Rasizm jest bez wątpienia zły. Ale walka z terroryzmem nie jest rasizmem i to nie rasizm jest powodem, dla którego dżihadyści zabijają „niewiernych”, włącznie z innymi muzułmanami w ziemiach muzułmańskich. Niestety, wolny świat czuje się zmuszony do zawarcia partnerstwa w walce przeciwko islamskiemu terrorowi z niewłaściwym krajem.

  Gospodarzem tegorocznego szczytu G-20, który odbył się zaraz po zamachach w Paryżu 13 listopada, był prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. W swoim normalnym języku zwolennika supremacji sunnickiej oskarżył ofiary dżihadu zamiast dżihadystów. „Nowe tragedie będą nieuniknione – powiedział– jeśli narastający rasizm w Europie i w innych krajach nie zostanie powstrzymany. Rasizm w połączeniu z wrogością wobec islamu, jest największym nieszczęściem, największym zagrożeniem”.

  Tymczasem Erdogan ochoczo ignoruje rasizm, ksenofobię i antyzachodnie, dżihadystyczne poglądy, które w coraz większym stopniu zawłaszczają umysły i serca Turków. Szybkie spojrzenie na kilka zawodów sportowych i zachowanie kibiców w ostatnich tygodniach mówi wiele o tureckich postawach i nastrojach.

  13 października, trzy dni po podwójnym samobójczym zamachu bombowym w stolicy Turcji, Ankarze, gdzie zginęło ponad 100 Kurdów i prokurdyjskich, lewicowych i świeckich Turków, w anatolijskiej prowincji Konya, która jest wylęgarni politycznego islamu w Turcji, odbył się mecz kwalifikacyjny na Euro 2016 między Turcją i Islandią. Przed rozpoczęciem meczu obie drużyny stały podczas minuty ciszy, żeby zaprotestować przeciw tym zamachom bombowym – powszechny gest szacunku dla ofiar. Niestety, ten moment ciszy zakłóciły gwizdy i szydercze okrzyki: najwyraźniej kibice futbolowi w Konya kpili z ofiar i nie protestowali przeciwko ich dżihadystycznym mordercom.

  Każdy, kto miał wrażenie, że cały świat wyraża solidarność z Paryżem, powinien pomyśleć raz jeszcze. Setki kibiców tureckich buczały i skandowały „Allahu Akbar” („Allah jest większy” po arabsku) podczas minuty milczenia by uczcić pamięć ofiar zamachów paryskich przed meczem Turcja-Grecja. Raz jeszcze Turcy pokazywali solidarność z terrorystami, nie zaś z ich „niewiernymi” ofiarami.

  Całkiem niedawno, 21 listopada, policja turecka musiała wysłać 1500 policjantów, żeby kibice tureccy nie poturbowali drużyny koszykarek izraelskich. Tysiąc pięciuset policjantów do pilnowania meczu koszykówki żeńskiej! Mimo tego tureccy kibice rzucali przedmiotami w zawodniczki izraelskie, kiedy śpiewały hymn Izraela. Kibice buczeli także na izraelskie zawodniczki, a inni oklaskiwali tych, którzy zachowywali się agresywnie.

  Kibice tureccy wymachiwali palestyńskimi flagami. Izraelskie koszykarki miały zakaz opuszczania hotelu poza wychodzeniem na treningi i zawody.

  Nic z tego nie zaskakuje, chociaż teoretycznie Turcja jest państwem kandydującym do członkowstwa w Unii Europejskiej. Nowe badanie Pew Research Center ujawnia, że 8% Turków ma przychylną opinie o Państwie Islamskim (ISIS), więcej niż na terytoriach palestyńskich, gdzie poparcie dla ISIS wynosi 6% i tylko o jeden procent mniej niż w Pakistanie. Dziewiętnaście procent Turków „nie wie” czy ma przychylną, czy nieprzychylną opinie o ISIS – co znaczy, że 27% Turków nie ma nieprzychylnej opinii o tej dżihadystycznej machinie śmierci. A to stanowi ponad 21 milionów ludzi! Z badanych krajów Liban miał w 100% nieprzychylną opinie o ISIS, a Jordania 94%. W Indonezji, najliczniejszym kraju muzułmańskim, 4% podało przychylną opinie o ISIS, połowa tego, co w Turcji.

  To jest „neo-osmańska” i coraz bardziej islamistyczna Turcja Erdogana. Po zamachach w Paryżu widziałem tweety, w których ofiary nazywano „padliną”; w których pisano, że „teraz niewierni nie będą mogli spać ze strachu” i inne, które gratulowały terrorystom „krzyczącym Allahu Akbar”.

  Tymczasem, paradoksalnie, wolny świat nie widzi, że jego sojusznik w walce z dżihadystami jest jeszcze jednym dżihadystą. Jak Erdogan ma walczyć z terrorem islamskim – czymś, co jego zdaniem nie istnieje? Jedną ze słynnych uwag Erdogana jest „nie istnieje żaden terror islamski”. Uważa on jednak, że „tak samo jak faszyzm” syjonizm jest zbrodnią przeciwko ludzkości. Jest takie tureckie powiedzenie, które chyba opisuje sojusz wolnego świata z Turcją Erdogana przeciwko terrorowi dżihadystycznemu: „Kuzuyu kurda emanet etmek” („powierzyć owce wilkowi”).

  autor: Burak Bekdil
  6 grudzień 2015

  Oryginał angielski: Turkey: Wrong Partner to Fight Terror
  Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

  Za: http://pl.gatestoneinstitute.org/7011/turcja-partner-terroryzm Ps.... Jeśli ktoś nie ma pojęcia w sprawach UE, a tym samym zastanawia się czy Turcja powinna znaleźć się w tym Eurokołchozie, to należało by jedynie pomyśleć o wskrzeszeniu Hitlera. Sam pomysł przyjęcia Turcji do UE, jest wystarczającym powodem by ewakuować się z tej żydolewackiej, pedalskiej Unii, bo nie ulega wątpliwości, że Niemcy pod rządami Merkel i żydolewaka, pederasty Schultza mają jeden cel – wyposażyć kraje Europejskie w dzichadżystów i wraz z Turcją pod rządami Recepa Erdogana wprowadzić "pokój osmański" w Eurokołchozie.
  Polska na zupełnie innych zasadach przystępowała do UE, jak i np. Kraje grupy Wyszehradzkiej i dziś nie ma wątpliwości, że zamiary Niemiec, Izraela a i również USA, z nic nie mogącym na dziś już NATO można o Dupę potłuc, bo to żaden sojusz militarny w ich strefach wpływów, a sojusz z antychrześcijańskimi mordercami.
 • @Bogusław Jeznach 23:27:28
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/159/65/1596560.jpg Ofiarami nalotu sił koalicji w Syrii padło czterech żołnierzy!... Lotnictwo międzynarodowej koalicji uderzyło w magazyn amunicji armii syryjskiej w prowincji Deir-ez-Zor na wschodzie państwa, w wyniku czego zginęło czterech żołnierzy armii syryjskiej, kolejnych 16 zostało rannych, informuje RIA Nowosti powołując się na źródła z syryjskiej armii narodowej.

  "Nalot uderzył w magazyn amunicji armii syryjskiej w prowincji Deir-ez-Zor. Według naszych danych, zginęło czterech żołnierzy, a 16 zostało rannych. Zniszczono dwa czołgi. Tutaj zadziałało lotnictwo międzynarodowej koalicji” – powiedział rozmówca agencji. Koalicja z USA na czele atakuje pozycje ISIS w Syrii od września 2014 roku z pominięciem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Od 30 września Rosja na prośbę prezydenta Baszara al-Asada zaczęła punktowo prowadzić naloty na obiekty Państwa Islamskiego (organizacja zabroniona w Rosji, w arabskim warancie Daesh) i Dżebchat an-Nusry. Prezydent Władimir Putin zlecił koordynowanie działań rosyjskiej grupy z wojskami francuskimi, które także zintensyfikowały bombardowania pozycji ISIS po zamachach w Paryżu. Wieczorem 2 grudnia parlament Wielkiej Brytanii zatwierdził jej udział w operacji wojskowej w Syrii.


  Ps...Nic dziwnego, że się mylą skoro mają tylko tak wspaniały wywiad, jak jednoosobowe Syryjskie Obserwatorium w Londynie!!! Dziwi mnie dlaczego upierają się w opowiadaniu bajek, że walczą przeciwko PI/ISIS-Daesh w której ginie ktoś inny??? Dlaczego mnie to nie dziwi? Jak nie szpital to wesele, jak nie wesele to kondukt żałobników a teraz żołnierze państwa na który napadli! Syryjczycy powinni zakazać lotów jankesom i ich ratlerkom w przestrzeni syryjskiej. A każdą taką próbę likwidować przy pomocy S 400! To znaczy, że zachód atakuje wojska Asada, a nie PI/ISIS-Daesh. Mam pytanie, a po co tam do cholery jest Rosja? Dlaczego pozwalacie na te zbrodnie?
 • @Roman Klimczyk 18:49:41
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/131/88/1318819.jpg „Ogary poszły w las”.....Stany te charakteryzują się zmienionym chorobowo, nieadekwatnym postrzeganiem, przeżywaniem, odbiorem i oceną rzeczywistości. Osoby będące w stanie psychozy mają poważnie upośledzoną umiejętność krytycznej, realistycznej oceny własnej osoby, otoczenia i relacji z innymi, a nawet mogą nie być do niej zdolni. **Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS); wystąpienie na toruńskich obchodach 24. rocznicy powstania Radia Maryja, 05 grudnia 2015 r.
  „Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę. My to wiemy i dlatego dziękując wam członkowie Radia Maryja, dziękując ojcu dyrektorowi, dziękując ojcom redemptorystom, dziękuję także i nisko się kłaniam księżom biskupom, bo oni są przecież następcami apostołów, oni prowadzą polski Kościół ku temu wszystkiemu co musi być celem naszym, celem dla każdego z nas, ale co powinno być także celem tego całego porządku, który mam nadzieję zbudujemy".
  Raz pewien żołnierz sobie żył
  odważny i zawzięty,
  lecz cóż?… zabawką tylko był.
  z papieru był wycięty. ***

  Antoni Macierewicz, Minister Obrony Narodowej (MON) RP; wystąpienie na temat tzw. katastrofy smoleńskiej w Parlamencie Europejskim, 25 marca 2015 r.
  „Za tę tragedię w pełni odpowiedzialny jest rząd, na czele którego stoi pan Władimir Władimirowicz Putin. To pierwsza salwa w wojnie, która trwa dzisiaj. To, co się zdarzyło nad Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r., nie było wypadkiem, nie było też spowodowane błędami bądź złą wolą pilotów. Była to akcja przygotowana przez długi czas. Można by rzec, że była to pierwsza salwa w wojnie, która trwa dzisiaj na wschodzie Europy i która coraz bardziej dramatycznie zbliża się do granic UE i NATO".
  Choć zmieniać świat i zwalczać zło
  niezmiennie był gotowy,
  lecz nad łóżeczkiem wisiał, bo
  był tylko papierowy.

  Witold Waszczykowski, Minister Spraw Zagranicznych RP o porozumieniu „NATO — Rosja" z 1997 r.; „Gazeta Wyborcza", 25 listopada 2015 r.
  „To było porozumienie o charakterze politycznym, niezobowiązujące prawnie, podjęte w innych realiach międzynarodowych. Domagamy się wyrównania poziomu bezpieczeństwa. Niemcy uważają, że będzie to konfrontacyjne zachowanie wobec Rosji. To pytamy: o czyj komfort dbacie bardziej? Państwa, które jest w sojuszu z wami, w UE i NATO, czy państwa, które jest poza i prowadzi już trzecią wojnę: z Gruzją, Ukrainą i teraz w Syrii?".
  Pod kule chętnie by, jak w dym
  szedł za was bez namowy,
  i mieliśmy sto pociech z nim:
  był przecież papierowy.

  Tomasz Szatkowski, wiceminister MON RP o atomowych aspiracjach Polski; „Polsat News 2", 2 grudnia 2015 r.
  „W Ministerstwie Obrony Narodowej trwają prace nad zapewnieniem Polsce dostępu do broni jądrowej. (…)W wymiarze politycznym chcemy zerwać z takim podziałem na członkostwo NATO dwóch kategorii. Cały czas obowiązuje niepisana zasada, że na terenach "nowych" członków NATO można trochę mniej, jeśli mówimy o stałym stacjonowaniu wojsk zachodnich sojuszników, tak samo jest w przypadku broni atomowej".
  I nigdy mu nie zwierzał sztab
  tajemnic swych wojskowych.
  A czemu tak? Dlatego tak,
  że był on papierowy.

  Jacek Sasin, poseł PiS, były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego; „Fakty" TVN, 5 grudnia 2015 r.
  „Wypowiedź ministra Szatkowskiego nie jest jakąś wpadką, tylko zasygnalizowaniem opinii publicznej, że taka możliwość przed Polską stoi i takiej możliwości odrzucać z góry nie możemy".
  Wyzywał los, w pogardzie miał
  tchórzliwych maruderów,
  i "Ognia! Ognia!" ciągle łkał,
  choć przecież był z papieru.

  Beata Kempa, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP na toruńskich obchodach 24. rocznicy powstania Radia Maryja; 5 grudnia 2015 r.
  „Pan prezes Jarosław Kaczyński w dniu, kiedy wygraliśmy wybory, bez cienia triumfalizmu zaprosił wszystkich do biało-czerwonej drużyny dla Polski. Pani premier podczas expose zaprosiła również wszystkich do tej biało-czerwonej drużyny. I chcę przekazać od pani premier to, że Rodzina Radia Maryja jest kręgosłupem tej biało-czerwonej drużyny, że zawsze stoi przy Bogu, przy Kościele, przy Ojczyźnie. I do zawołania: „Alleluja i do przodu" my dodajemy „Damy radę!".
  Niejeden wódz już w ogniu znikł,
  niejeden szeregowy…
  I poszedł w ogień…
  Zginął w mig — żołnierzyk papierowy".

  Apel Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich o modlitwę za rząd i Prezydenta RP; Częstochowa-Warszawa, 4.12.2015r.
  „W roku Świętego Miłosierdzia i wielkiego Jubileuszu Chrztu Polski, zobowiązani również modlitwą Prezydenta Andrzeja Dudy, który u tronu Jasnogórskiej Królowej powierzył Polskę i Naród Jej Matczynej opiece, prośmy Dobrego Boga o roztropność, siłę i wytrwanie dla rządzących, a dla Polaków — o mądrość i rozwagę".
  Niestety. Skończyły się słowa piosenki. Ale w pełni podpisuję się pod apelem o modlitwę — o mądrość i rozwagę Polaków. Może nie dla wszystkich jest za późno…
  *Stefan Żeromski — „Popioły".
  **Skrócona definicja schizofrenii wg Wikipedii.
  ***Bułat Szałwowicz Okudżawa: „Piosenka o Papierowym Żołnierzyku"; Moskwa, 1959 r.
  Aniela Bilewicz, polska publicystka
 • USA atakuje syryjską bazę Deir ez-Ezzor. Bandyci się nawet nie kryją kogo wspierają.
  https://www.youtube.com/watch?v=76CHQU7GGsc

  Jako były oficer sużb specjalnych z zawodu i z zainteresowań również prawnik i etyk stwierdzam, iż powoli wychodzi na światło dzienne przysłowiowe "szydło z worka" tj. cała prawda na temat sprawstwa kierowniczego i nicości moralnej , wielkiego pod względem militarnym i słabego pod względem moralnym wielkiego hegemona, którego siła to jak domki budowane na ruchomych piaskach, zwinie się ,przy byle okazji, jak klocki domina, stąd nielzja ich atakować wprost. Oni wcześniej , czy później /oby wcześniej/ sami się rozsypią w drobny mak.
 • @detektywmjarzynski 10:51:52
  http://www.sott.net/article/307954-Russian-intervention-in-Syria-The-empire-strikes-back

  Niezła analiza - chyba Rosja będzie się w razie czego starać wyrąbać szlak do Syrii przez M. Kaspijskie - Iran - Irak.

  A póki co tzw koalicja będzie szczypać i prowokować.
 • W. Brytania wypowiedziała wojnę Syrii
  .
  bowiem „Cameron otrzymał od brytyjskiego parlamentu zielone światło na "bombardowanie..." w Syrii”.

  „jak tego zażyczyła sobie Angela Merkel”, oczywista nieporozumienie, pani Merkel ma tak samo swego oficera prowadzącego jak Tusk, Kopacz, czy wytrenowana w USA Szydło.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2015/09/oper.html

  Powyższy link potwierdza , że "to NATO definiuje całkowicie politykę zagraniczną Unii", a właściwie kierownicze kręgi Wall Street i Waszyngtonu. O tym, że RFN jest okupowany przez oddziały USA

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/oszaamiajaca-demokracja.html#CzegoPolacy

  przytaczano już wielokrotnie. W RFN stacjonuje niespełna 50 tys. GIs i ok. 20 Brytyjczyków. United States European Command (USEUCOM ) ma swą siedzibę Stuttgart-Vaihingen i pełni jednocześnie funkcję dowoodzenia militarnego NATO, nie mylić z sidzibą NATO w Belgii, która ma więcej znaczenie medialne niż wojskowe. Dowódca USEUCOM jest jednocześnie dowódcą NATO.

  „Po raz pierwszy Berlin angażuje się w Syrii”, dokładnie, dostał rozkaz z centrali USEUCOM oddania do dyspozycji żołnierza i uzbrojenia.

  „z 93 zakupionych, pozostają aktywne jedynie 29”, nie należy tego brać dosłownie, bowiem ten katastrofalny stan sprzętu pojawił się, jak Polska zażądała ochrony od sprzymierzeńców i może też oznaczać, że kierownictwo RFN niechętne jest udziałowi w tej awanturze. W RFN dobrze wiedzą, kto ich wrobił w migrantów i jaka jest rola agentki USA o pseudonimie „Bundeskelnerka”.

  - http://pppolsku.blogspot.de/2012/04/zadza-wiedzy.html#Bundeskelnerka

  W tej całej analizie zaniedbano drobnego faktu, jak na te wydarzenia zareagują Chiny Ludowe, operujemy bowiem falszywymi wyobrażeniami o Chinach

  - http://pppolsku.blogspot.com/2014/10/number-1.html

  Chiny nie mają nic przeciwko utarczkom USA z Europą, ale czy aż tak bardzo potrzebują prawdziwej wojny ? Nie wiem. A sam gibgant nie jest obłąkany, tylko ciężko raniony, to nie jest demonstracja siły, to objawy zwątpienia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930