Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Rabunek i rozdzieranie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najważniejsze pytanie o Ukrainę brzmi: Czy będzie z tego wojna?

 

Zanim na Ukrainie pojawi się cokolwiek w rodzaju obiecanej stabilizacji, marionetkowy rząd nasadzony w Kijowie w wyniku krwawego zamachu stanu i będący otwartą agenturą USraela już przystąpił do wykonywania swych zadań w interesie mocodawców. Zaczyna się planowa grabież. Już za miesiąc rozczarują się ci naiwni, którzy poparli Majdan, licząc na to, że się im polepszy, i którzy gorliwie podawali bojówkarzom wyrywane z bruku kamienie wierząc, że po zwycięstwie tej rewolucji, tym razem brunatnej, a nie pomarańczowej, Kijów będzie i tak wybrukowany złotem. Od 1 kwietnia wszyscy stracą połowę swoich rent i emerytur „bo Janukowycz tak okradł Ukrainę, że nowy rząd musi drastycznie oszczędzać”. Chcecie dowodu? To oglądajcie jego willę w Meżihorie natychmiast zamienioną w Muzeum Korupcji. Nasłani eksperci, niczym w naszym IPN, znajdują tam teraz stopniowo i zapewne długo jeszcze będą znajdować dokumenty, które czarno na białym potwierdzają wszystkie te zarzuty przeciw starej władzy, jakie są wygodne dla nowej. Ale to dopiero początek…    

Zachodnie i wasalne (w tym i polskie) media trąbią o 11 miliardach euro unijnej pomocy dla Ukrainy. Nie jest to żadna pomoc, tylko pożyczka przyznana na surowych, zniewalających warunkach i w kontekście zgody na morderczy plan socjalnych cięć budżetowych narzucony przez MFW. Program ten zakłada ogromne redukcje w usługach socjalnych oraz w budżecie na edukację i zdrowie,  masowe zwolnienia pracowników sfery budżetowej, itp., a także radykalną dewaluację hrywny, co podniesie ceny dóbr importowanych, w tym gazu z Rosji, a więc elektryczności i wszystkie ceny pochodne. Przewidywana jest, oczywiście, masowa i pośpieszna prywatyzacja, czyli przejęcie za bezcen (krócej: kradzież)  zakładów, infrastruktury i majątku trwałego, w tym ziemi uprawnej, przez międzynarodowe korporacje zachodnie. Znamy to wszystko z Polski aż za dobrze.     

Pierwsza część planu USraela udała się, jak na razie, znakomicie: Ukraina nie zjednoczyła się z Rosją, została od niej politycznie oderwana, a w Kijowie udało się bez większego trudu zainstalować posłuszny i zależny od Zachodu rząd, wcześniej przewidziany nawet w rozmowach telefonicznych z ambasadorem USA. Nawała propagandowa wtłacza teraz tłumom do głowy klasyczne brednie o dobrodziejstwie, jakie ich spotkało i o wolności jaką niesie im Majdan, ale druga część planu nie idzie już tak łatwo jak kiedyś w Polsce. Przede wszystkim, ze względów taktycznych, jako że przejęcie władzy musiało być radykalne i szybkie,  do zadania tego trzeba było użyć hord rezunów z Zachodniej Ukrainy, którzy dziś opanowali Kijów. To jest formacja na dziś potrzebna ze względu na wrogość wobec Rosji, ale na jutro niewygodna ze względu na jej organiczną wrogość wobec USraela i programu żydowskiego opanowania bogactw Ukrainy, co jest przecież celem strategicznym. Oznacza to, że „ostateczne rozwiązanie kwestii ukraińskiej” rozplanowano na dwie ważne fazy. Najpierw jest obecna „brunatna rewolucja” i triumf faszyzmu spod znaku Bandery. Już teraz przynajmniej połowa ludności, głównie na wschodzie i południu kraju, że strachem patrzy na nowe pokolenie sojuszników Hitlera z UPA, które na początek zakazało im mówienia w ojczystym języku rosyjskim. Program rezunów to, mówiąc najkrócej, totalitarny zamordyzm i żywiołowa zemsta na wszystkich dookoła. Stary i zrealizowany naszym kosztem program „Lachiw wyrezaty” dziś grozi także „Moskalam”, a następnie i „Żidam”. Już na Majdanie gwizdali na Kliczkę, wiedząc że jest Żydem. To wróży przemoc, krew i chaos, a więc także stopniowe zbudowanie odrazy do antysemityzmu i nietolerancji, czyli argumentów na rzecz odrzucenia wkrótce i tej władzy przez światową opinię publiczną i przyzwolenie na drugą fazę rewolucji. Dopiero dzięki jej powodzeniu w tej przyszłej, drugiej fazie kolejna agentura już bez wahań i do końca zniewoli Ukraińców zgodnie z talmudycznym przeznaczeniem „mniej wartościowych narodów tubylczych”.

Jest też i drugi problem: Putin nie poddaje się łatwo. Cokolwiek da się o nim powiedzieć – choć wciąż nie jestem zupełnie pewien, jaki jest jego prawdziwy stosunek do Żydów – to nic nie uwiarygadnia go bardziej niż fakt, że nieustannie jest przez nich atakowany i chyba autentycznie znienawidzony. To mogłoby oznaczać, że pracuje on rzeczywiście dla Rosji i buduje Rosję, przynajmniej tak jak to rozumie. Nie ma wątpliwości, że do odbudowy słowiańskiego w swej istocie imperium potrzebna mu była Ukraina, najlepiej cała. Teraz, gdy to się nie udaje, gotów jest chyba odzyskać te jej części, które historycznie, językowo i etnicznie zawsze były rosyjskie. Np. Krym, do którego Rosja ma prawo także moralne, bo dopiero w 1954 roku gensek KPZR, etniczny Ukrainiec i pijaczyna, Nikita Chruszczow (ten od walenia butem w pulpit w ONZ), podarował półwysep Ukrainie i dołączył do niej także Donbas i wschodnie rejony. Biorąc pod uwagę same fakty, prawdziwym ojcem granic dzisiejszej (no, może raczej wczorajszej) Ukrainy jest właśnie Chruszczow. Decyzji tej broni dziś najbardziej jego wnuczka prof. Nina Khrushcheva, która mieszka – a jakże – w USA i zajmuje się zawodowo – a jakże – wykładaniem jedynie słusznej politologii nt. stosunków USA z b. ZSRR. Mieszkańców Krymu i Donbasu nikt wtedy o zgodę nie zapytał, swoją wolę wyrażają dopiero teraz.

Krym, jak się wydaje, jest już dla Ukrainy bezpowrotnie stracony. Czy powróci definitywnie do Rosji – co jest najbardziej prawdopodobne - czy też pozostanie kolejnym jej państewkiem satelickim, jak np. Abchazja lub Osetia Płd. (która rzeczywiście z Gruzją nie ma etnicznie ani językowo nic wspólnego, a z Rosją nawet sporo) okaże się już wkrótce. Prawdopodobnie USrael się z tą stratą na razie pogodzi i taką wyda dyspozycję swoim „parubijom i jaceniukom” w Kijowie. Być może Putin zawrze nawet z Wielkim Kahałem jakiś cichy deal  w sprawie Krymu, którego wcale nie musi potem dotrzymać, tak jak Zachód nie dotrzymał umowy z Janukowyczem z 21 lutego. Krym otwiera jednak kilka kolejnych pytań terytorialnych, np. o sprawy Donbasu czy Odessy, oddanych Ukrainie przez Chruszczowa w podobnym trybie jak Krym, ale także bardzo ożywia kwestię Naddniestrza, czy zupełnie nową sprawę Gagauzji na terenie Mołdawii. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że jeśli wkrótce w Europie pojawią się referendalne problemy z Katalonią i Szkocją, ożyje także sprawa legalności Kosowa, co będzie także zależeć od stosunków między Brukselą a Belgradem. Osobiście sądzę, że takie podziały, nie tylko w Europie, mają przyszłość, najczęściej niestety, ale to temat na osobny esej.

I Kijów i Waszyngton mogą tylko zgrzytać zębami, ale nic w sprawie Krymu  zrobić Moskwie nie mogą. W ramach porozumienia Rosja-Ukraina Moskwa ma prawo utrzymywać na Krymie 25.000 żołnierzy. Lament zachodnich polityków i mediów, jakoby obecność 16.000 było niedopuszczalną inwazją, logicznie i prawnie nie trzyma się kupy. Jest to taka sama prawda, jak prawie wszystkie pozostałe, głoszone na Zachodzie od czasu, gdy gen. Colin Powell wymachiwał przed kamerami fiolką zawierającą „niezbite dowody” na broń masowego rażenia Saddama Hussajna, albo gdy Bush i Cheney pokazali ustaloną przez CIA listę 19 brodatych fanatyków wyszkolonych w zakurzonych jaskiniach Afganistanu, którzy za pomocą Koranu zmylili system obrony USA, a następnie przy użyciu plastikowych noży do papieru  porwali cztery samoloty i uderzyli nimi w budynki WTC w 2001 roku.

Jeżeli jest o co obwiniać Putina, to raczej o to, że zlekceważył zagrożenie ze strony USraela, jakie już dawno dojrzewało na Ukrainie, i że uwierzył naiwnie w zapewnienia ze strony Zachodu, że Majdan dotrzyma umowy z 21 lutego, po czym zabronił Janukowyczowi rozpędzenia bojówek rezunów przez Bierkut.  Bardzo się tu Putinowi dziwię, bo ten błąd będzie go drogo kosztował, zwłaszcza na prestiżu i reputacji sprytnego a rozumnego gracza, jakimi dotąd się cieszył. Dać się tak łatwo wykiwać w tak oczywistej sytuacji!? Dostrzegam spore zakłopotanie na twarzy Ławrowa i propagandowe łamańce rosyjskich mediów. Od dawna twierdzę, że sport jest zjawiskiem szkodliwym, przede wszystkim dla zdrowia, a teraz przybywa mi jeszcze i taki argument, że oto przez głupi sport nawet Putin, zapatrzony w swoje bizantyjskie igrzyska w Soczi, olał sprawy o wiele ważniejsze i dał sobie w tym czasie odebrać Ukrainę.   

Waszyngton, zaalarmowany utratą Krymu poczynił bowiem zdecydowane ruchy w celu utrzymania wschodnich regionów Ukrainy, które Putin też przespał wojskowo i wywiadowczo. Zaraz po zamachu stanu w Kijowie rosyjska ludność sama zaczęła tam wychodzić na ulicę i domagać się przyłączenia do Rosji a na budynkach administracyjnych wywieszono rosyjskie flagi. Natychmiast więc w Kijowie na gubernatorów kluczowych regionów wschodnich mianowano koszernych oligarchów czyli megazłodziei, którzy wcześniej ukradli tamtejsze kopalnie, huty i fabryki, a dla kontroli łupu utrzymują tam od dawna swoje prywatne milicje i służby wywiadu. Obecnie na pomoc przerzuca się im także dodatkowe sotnie faszystów z Zachodniej Ukrainy zaalarmowane groźbą secesji. Zaczęło się polowanie na „Moskali” i „chochołów”. Tysiące zagrożonych już uciekły do Rosji, codziennie przez granicę uciekają następni. Trwają aresztowania i tajemniczo  znikają przywódcy ludności rosyjskojęzycznej w tej części Ukrainy. Zastrasza się pozostałych. Nie słyszy się prawie żadnych doniesień dziennikarskich z tego rejonu. Wyczulone na „prawa człowieka” prostytutki pióra i kamery, jak coraz zasadniej można określać usłużnych dziennikarzy, nie widzą problemu tam, gdzie mocodawcy widzieć im go nie każą. 

Tymczasem jest to w tej chwili najbardziej zapalny region konfliktu. Dlaczego? Bo z tego regionu, gdzie skoncentrowany jest przemysł ciężki na Ukrainie,  pochodzi duża część zaopatrzenia dla rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego. To zaczyna teraz tworzyć strategiczne zagrożenie dla planów zbrojeniowych Putina, co bardzo wzmaga nerwowość w jego armii. Odzyskanie kontroli nad tym regionem staje się dla Rosji kwestią jej obronności. Dlatego sprawa jest poważna. Niestety, wiele wskazuje na to, że USrael zaczyna napierać w stronę ostatecznego starcia w walce o władzę nad światem. Bo jeśli tu odda pole, prawdopodobnie dla hegemonii Ameryki zacznie się odliczanie. Jeśli jednak dociśnie, Rosja też może dojść do wniosku, że wojny nie da się dłużej uniknąć.

Tyle tylko, że będzie to wojna atomowa.

 

Dodatek muzy:

„The Feeling Begins” - muzyka Petera Gabriela do filmu Martina Scorsese pt. „Ostatnie kuszenie Chrystusa”. Zwróćmy uwagę na instrument wiodący: to słynny ormiański duduk.

 

KOMENTARZE

 • A gdzież jest
  Lancelot , Torin i inni wychwalający amerykę i ich sojuszników w sprawie Ukrainy?
 • @zadziwiony 20:05:31
  Kiście się lepiej we własnym sosie. Takich tekstów jak powyższy nie da się czytać, a głównie takie są zamieszczane na neonie24.
 • Z pełnym poparciem!
  Co tam gadać o nich. Spójrzmy na siebie w lustrze. Żydo-banderowcy właśnie dokonali zamachu stanu i zwinęli Ukrainę pod swoje skrzydła na naszych oczach podczas gdy żadna z polskich organizacji nawet nie zaprotestowała.
  Popijaliśmy piwo przed telewizorem w pełnej solidarności z rządząca polską klasą polityczną POPiS oraz międzynarodową masonerią.
 • @Zdzich 21:37:10
  "Popijaliśmy piwo przed telewizorem (...)"

  Najlepsze, co mogliśmy zrobić. Nie wpieprzać się, gdzie nas nie potrzebują.
  pozdrawiam
 • @Zdzich 21:37:10
  -- z masonerią ?? a kto na majdanie codziennie odprawia mszę ? w ten sposób UWIARYGADNIA judeochrześcijan ?
 • @Zdzich 21:37:10
  Nie jest tak zle, bowiem onety oraz interie i wp pisza o " rosyjskiej szarej i czarnej propagandzie", czyli internautach, ktorzy nie popieraja POPISU zas Putina i Rosje..( krytykujac obecne wydarzenia na Ukrainie oraz banderowskio-zydowski rzad).. Czyzby polska czarna propaganda bala sie ?
  ps Brawo za dobry tekst ukazujacy prawdziwy obraz sytuacji na Ukrainie.
  Nalezalony podeslac Ukraincom troche tekstow o ich sytuacji w ich jezyku!!
  Albo skontaktowac sie z polonia na Ukrainie, ostrzec ja i wesprzec w jakis sposob. Zamiast marzyc o Lwowie i Kijowie, lepiej dotrzec do Polakow w tych miastach. Bowiem zagrozeni sa nie tylko Rosjanie zamieszkujacy Ukraine, lecz i rodacy, ktorym przyszlo tam zyc !!!
 • @Bogdan 21:26:39
  No jasne, że syjonki mają kłopot z prawdą :)
  Wracaj z powrotem do Sakiewicza albo Michnika.
 • @ninanonimowa 21:55:58
  Nie wiem kto odprawia mszę na Majdanie, ale z pewnością ci Żydzi w niej nie uczestniczą: Tymoszenko-Hryhian, Yatzkiewicz, Taruta, Awakov, Firtasz, Machnitzky, Achmetov, Pinczuk, i Lew-oczkin.
 • @SpiritoLibero 22:03:25
  Jesteś Spirito mały człowiek i to jeszcze z mojego miasta Gdańska. Ja i syjonek?!, widać że nie za długo tutaj jesteś. Nie tak dawno temu nazwałeś mnie bytem wirtualnym, który bezczelnie nie zgadzał się z kolejnym wpisem twojego szefa.

  Dzisiaj natrętnie wciskacie swoją bolszewicką wizję tego, co dzieje się na Ukrainie, odjechaliście gdzieś daleko i zapewne do końca będziecie szli w zaparte.
 • --------------3 WOJNA ŚWIATOWA
  https://www.youtube.com/watch?v=Xh_YkdGbWqk
 • @ninanonimowa 22:16:03
  ----chcieli wywołać !! MAM NADZIEJĘ ,ŻE NIEDOJDZIE DO NIEJ !!
 • @nana 22:01:45
  Ach ci zdrajcy Polacy!!! Jak mogli?!!
  I jeszcze zdrajcy Czesi, Słowacy, Rumuni, Bułgarzy, Litwini, Estończycy, Łotysze, Niemcy enerdowscy, Albańczycy, Jugole, Ukraińcy, Gruzini (o losie, toż to ojczyzna Stalina), Ormianie, Azerowie, Czeczeńcy, Turkmeńcy... nawet Białorusy!
  Kto został? Kuba i Wenezuela. Bo daleko i nie mieli okazji sprawdzić, jak to szarmanccy są (zwłaszcza wobec kobiet) dzielni mołojcy z Armii Czerwonej.
  pozdrawiam
 • @babaraba 21:58:20
  Zeprzepaścilismy okazję aby stanąć po stronie prawdziwych Ukraińcow i oznajmić głośne NIE! przeciw akcjom międzynarodowej masonerii, która reprezentowana jest równiż w POPiS-ie.
  Tu, w Polsce byliśmy potrzebni aby zablokować zamach stanu. Zamiast tego, Polacy poparli ten zamach swoim milczeniem.
 • -----------OSTRZEŻENIE z którym w 100% -zgadzam się
  https://docs.google.com/document/d/1_1AZXhlmZHHqwAA4CHabTL3aQGOipQir4-5Bb20aPWA/edit#
 • @Zdzich 22:28:31
  Niestety ci, ktorzy zaplanowali Majdan to spece od manipulacji oraz propagandy. Juz wielokrotnie wmawiali oni oglupialym tlumom ze czarne jest biale. Przeforsowali i albanskie Kossowo, i bron chemiczna Hussaina i rozne arabskie "wiosny" i zlego Assada. Teraz zabieraja sie za niedzwiedzia Putina dzielac juz jego skore na Ukrainie. My uczciwi ludzie jestesmy za niezaleznoscia narodow oraz ich prawem do samostanowienia, nie zas niszczenia finansowego oraz terytorialnego. Polacy dali sie nabrac jak nabrali sie na Bolka oraz Olka! Powinnismy skontaktowac sie z przedstawicielami innych narodow, ktorzy walcza o zwyciestwo prawdy!! Tylko jak i kiedy ????
 • ---- sama nie potrafię ! niech ktoś wrzuci to na ukraińskie portale
  http://www.youtube.com/watch?v=hgm3_BLDMuY
 • @
  Dobra analiza z kilkoma tezami niejasnymi.

  Czy rzeczywiście Putin przegrał wschodnia Ukrainę? To wątpliwa teza. Sadzę, ze zamysłem jest spokojne przejęcie Krymu i dopiero wtedy podniesienie kwestii wschodniej Ukrainy.
  Sytuacja ma dojrzeć. Czyli musi nastąpić chaos organizacyjny i terror banderowców względem ludności rosyjskiej, co przy brakach w zaopatrzeniu - spowoduje wystąpienia tej ludności.
  To da powód do interwencji.

  Być może przeszkodą jest stan zdrowia (psychiczny i fizyczny) Janukowycza. Jeśli pojawi się na Ukrainie - to będzie powód do powstania przeciwko władzy Kijowa.
  Myślę, że sprawy rozpoczną się w ciągu 2 tygodni - za tydzień referendum na Krymie.
  Jak się rozwinie?
  Panie Boże miej nas w swej opiece.
 • -----koniecznie trzeba obejrzeć
  http://www.youtube.com/watch?v=3UeGfGl4tXI
 • @Bogdan 22:15:48
  Ja nie mam żadnego szefa. Jedynie ten Najwyższy. W Niebiesiech.
 • @Bogusław Jeznach
  Panie Bogusławie!
  Dlaczego zniknął mój komentarz z 07.03.2014 23:53:43?
  Czyżby miał Pan podobne poglądy jak nana?
  Przypomnę, że napotkanym gdziekolwiek takim osobom jak nana, każdy normalny, uczciwy Polak powinien natychmiast - co najmniej - ogolić głowę.

  PS. Dodam tylko, że ten kto skasował mój komentarz, tym samym pozostawił swój podpis, jako zdeklarowany zwolennik Stalina, KGB, NKWD i wróg Polski i Polaków, nienawidzący katolików!
 • @SpiritoLibero
  "Ja nie mam żadnego szefa. Jedynie ten Najwyższy. W Niebiesiech."

  ---> Raczej nie jest to możliwe ... skoro trzymasz z naną!
 • @1normalnyczlowiek 00:54:34
  Ja z naną? A skąd takie spostrzeżenia? Nie wszystko co pisze jest bez sensu ale zbyt idealizuje stare czasy i czasami nieźle przegina. Nie moja bajka. Ale w przeginaniu nie jest tutaj jedyna.
  Dla mnie kazdy POPiSowiec, eseldowiec czy palikociarz to przegięcie i kpina ze zdrowego rozsądku. Zresztą większość z nich ma bolszewickie korzenie tylko ładnie sie maskują.
 • *5
  Bardzo dobry komentarz, szczególnie ostatnich zdań. Rosja nie ma gdzie się już cofać. Została przyparta do swoich granic. Tak wiec przy dalszych nachalnych naciskach próba rozmontowania Rosji na pewno zakończy się wojną na nuki. Kilka lat temu zostało to oficjalnie zakomunikowane, a ze nie będą pierwsi tak wiec łatwiej naciskać guziki. W końcu jeżeli tak usilnie chce się kogoś "zabić" dlaczego ta osoba nie ma pociągnąć wroga do piekła i rozpieprzyć cały ten pseudo cywilizacyjny grajdoł? Winni są wszyscy.
  Ostatnio pisałem iż Rosja ostatnio przegrywa na wszystkich szczeblach
  a zajęcie Krymu jest tylko pułapką w którą Putin sam wchodzi. Albo cala Ukraina albo początek rozpadu i tak etnicznie umierającej już Rosji.
  Co wtedy z nami? Czarny scenariusz.
 • @SpiritoLibero
  " Nie wszystko co pisze jest bez sensu ale ..."

  ---> To nie jest tylko przeginanie! Zapoznaj się z jej komentarzami a zrozumiesz, że bardzo delikatnie określiłem ją w komentarzu, który zniknął i że ogolenie jej głowy, to byłaby najłagodniejsza kara, na jaką ona zasługuje.
 • @Stara Baba
  "Została przyparta do swoich granic."

  ---> Niezły wygibas słowny! :)
  Od kiedy to respektowanie granic innych państw i trzymanie się swoich granic nazywa się: "przyparciem do swoich granic"???
  Nic głupszego nie dało się wymyślić, by usprawiedliwiać kagiebowców w ich imperialnych i morderczych zapędach?
 • @1normalnyczlowiek 01:26:13
  Myśli pan ze rozum jest tylko po pana stronie?

  W tym wypadku aby kogoś przyprzeć do swoich granic należy przypierającemu ze swoich granic wyjść. Jak na razie Rosjanie kręcą się przy swojej miedzy. Co wiec tak daleko robi Usrael?

  "...usprawiedliwiać kagiebowców w ich imperialnych i morderczych zapędach?"
  Śmieszny jesteś człowieku. Co się dziwić, pewnie z tych którym podoba się zagraniczny zakaz palenia w polskich piecach polskim węglem.
 • @1normalnyczlowiek 01:26:13
  Nie trzeba było długo czekać. Twoi humaniści i dobrzy ludzie nadchodzą.

  post - "PILNE!!! Wojna praktycznie nieunikniona ?!"
 • Skoro już zostałem wywołany.
  A przez tą awanturę na Ukrainie znów oddala się moje marzenie, ze na dobry początek będzie Polska w ramach Rzeczypospolitej od Hamburga do Odessy! :)))
  moher 07.03.2014 19:20:49
  Mnie odwrotnie się wydaje, choć przyznaje.. rydzykuje. Kto nie rydzykuje, ten w pierdlu nie siedzi!;p
  ----------------------------------------
  zadziwiony 07.03.2014 20:05:31 Bardzo ciekawe zjawisko. Przez jedno nieporozumienie w komentach dokonałeś projekcji moich poglądów, jako odwrotnych wszelkim twoim:)
  Ale może okazać się prawdą, że... nie darzę przesadną sympatią, twoich bohaterów.:)

  ---------------------------------------
  Zdzich 07.03.2014 21:37:10
  To się okaże. jest jeden, który ma inne plany

  --------------------------------------
  babaraba 07.03.2014 21:58:20
  Istotnie jest popyt. Niedługo objawia się pewnie całe hordy. Jedni będą we łzach tonąć, że SSgalicien ich terroruje, inni z przerażonymi oczami będą opowiadać, że Putin ich morduje.:)
  Ten, który był u Konwenta, to może się okazać małe pikolo.

  --------------------------------------
  nana 07.03.2014 22:01:45
  W ZSSR. Nie mówili Ci, że reinkarnacja nie jest liniowa czasowo? Późny Stalin. Jako Tatar...
  Jako ulubiona nana Jeznacha, kompromitujesz go. Napewno język odgryzł sobie już do połowy, że to wtedy przyznał. Wykazujesz się absolutnym brakiem rozumu, albo hamulców. Więcej z przyczajki i tak bardziej w woalach..

  -------------------------------------
  Zdzich 07.03.2014 22:14:40
  Za te pieniądze to byś wziął udział w obrzędach voodoo. A nawet się na kurę nawrócił. Prawie szczerze..

  -----------------------------------
  ninanonimowa 07.03.2014 22:22:20
  Dlaczego? Same pewniaki. Każdy mocny. Niech pokażą co potrafią.
  Chciałbym zwrócić na marginesie uwagę, że wojska Rosji i Ameryki nie spotkały się nigdy. Jedni i drudzy twierdzą, że są niepokonani.
  Niemcy, to coś niecoś o Rosjanach słyszeli, Angole też, Francuzowi napewno warto przypomnieć, bo jemu warto co pięć lat pałą pamięć odświeżać. Turek też trochę słyszał. Takiego Włocha, czy Hiszpana, to tutaj nie widzę. Może coś przy kuchni, albo zabezpieczy wodę.

  ----------------------------------
  Krzysztof J. Wojtas 07.03.2014 23:13:17
  Tak, wątpliwa.
  Jeznach się martwi, że przy faktycznej fali uchodźców i wyjścia z fazy chaosu przez Kijów, Putin straci podstawę do wejścia.
  Zaprzepaszcza okazję, Jeznach by wchodził.

  Też uważam, że sytuacja ma dochodzić, jak wino. Na razie bombluje z rurki, znaczy wino pracuje.
  Janukowycz jest w sejfie i tam pozostanie.
  Te dwa tyg, do miesiąca, wydaje się okresem właściwym, ale może nie przereagować jeszcze. Poza tym coś za bardzo trząchają tym gąsiorkiem w ostatnich dniach. Może być, że wyleją, chlory, zanim dojdzie.
  ----------------------------------
  nana 07.03.2014 23:14:36
  Jak wyżej, tylko tu, już Ci zawory puściły zupełnie.

  ----------------------------------
  Stara Baba 08.03.2014 01:15:25
  Ma w pindę miejsca do cofania, do Władywostoku jest kosmos miejsca. Co do nuk, to mam nadzieje, że instynkt samozachowawczy wystarczy, aby konflikt ograniczyć do Ukrainy, albo mam w dupie, masz rację - niech ten burdel wysadzą. Ich ruch.
  Nie bój, nie bój, już oni sobie interesu nie wysadzą, jakby nie było..
  ----------------------------------
  Panie Boże, już Ty wiesz co...:)
 • @Torin 05:58:26
  Tak w ogóle to mam pytanie. Czy tu już jest kompletna amnezja? Jak ostatnio żeśmy niepodległość odzyskiwali? Ale mam na myśli to prawdziwe.
  I godząc od razu, po początkowym flircie, jednego wodza i drugiego, (z czego tylko jeden uważam za udawany) potem była zgodność co do pomysłu. Nie?
  To może wy od początku nie flirtujcie co? Żeby potem nie trzeba było gadać, ze tylko symulowaliście przywiązanie...

  No i jest jeszcze jeden problem którego nie rozgryzłem. Jak się pozbyć rady regencyjnej gdy będzie zbędna. Jakiś pomysł? Ale taki jak wtedy - chirurgicznie, a nie na jebudu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:13:17
  Dlaczego Bóg ma mieć nas w swojej opiece,
  skoro pozbawił nas rozumu ?
 • @1normalnyczlowiek 00:52:24
  jestem ciekaw, dlaczego to nanie golić głowę,
  a nie tobie?!
  bo to przecież Ty działasz na szkodę narodu polskiego zwlczając prawdziwych patriotów.
 • @SpiritoLibero 01:01:38
  jakie bolszewickie korzenie ?

  to proste stwierdzenie faktów budzi podejrzenie o bolszewizm ?

  W takim razie wiwat boszewicy, wiwat prawda, bo to jedno i to samo.
 • @Stara Baba 01:15:25
  Ty chyba jesteś amerykanką, więc co Cię obchodzi, co się z nami, Polakami, stanie?
 • @1normalnyczlowiek 01:21:04
  uzasadnienie, amerycki politruku!!!!
 • @1normalnyczlowiek 01:26:13
  ciekawe, jak Ty śpiewasz z lufą w ustach.
 • @interesariusz z PL 08:36:19
  Facio chce się dobrać do kobiecej głowy bo ta głowa myśli i w nim te myśli rodzą dysonans poznawczy, no a poza tym to ulubione działania wszelkiej maści niedojdów, pseudobohaterów, dzieci z karabinami.
 • @interesariusz z PL 08:39:13
  No to niech będzie - koszerne korzenie. Na jedno wychodzi.
  A kto niby stwierdza tę "prawdę"?
 • Bajki
  Putin realizuje swoją wizję Rosji to, że interesy diaspory akurat nie zgadzają się z jego, nie czyni go wojownikiem z Usraelem.
  Nie wiem czemu mam się cieszyć z faktu anektowania części Ukrainy przez państwo wrogie nam od wieków. To, że Majdan był sterowany to jedno to ,że wielu ludzi walczyło tam o odnowę swojego państwa drugie.
  Żadne bajki o walce Putina o dobro Słowian mnie nie przekonają. Chodzi tylko o budowę Rosji zgodnej z wizja Putina. Może chce przejść do świadomości i historii Rosjan jako drugi Stalin?
 • @Cezary Bialik 09:30:57
  Dokładnie tak!
  Ten pomysł ze stygmatyzowaniem przeciwników usraelskiej rozróby na Ukrainie jako "piewców "Rosji" to stara, chazarska sztuczka. Nikt normalny nie uważa Putina za męża opatrznościowego Słowiańszczyzny. To rosyjski mąż stanu, który dba o interesy swojego kraju. Już zaczęło się stygmatyzowanie samego Putina jako "nowego Hitlera". To też nie nowość i stosowane jest wobec przywódców do odstrzału. Nikt jakoś nie nazywał Buszów atakujących Irak czy Obamy atakującego Afganistan "hitlerkami". Oni nieśli "wolność i demokrację". Taka syjonistyczna dialektyka.
  W naszym interesie jest żeby te dwa (po)twory - Usrael i Rosja były jak najdalej od naszych granic. A wrabiają nas w rozróbę, która nie dotyczy Polaków.
  Trzeba dobrze zapamiętać tych "polskich" polityków, którzy tak sie solidaryzują z ukraińską "rewolucją". Żaden z nich nie ma prawa zostać ponownie dopuszczonym nawet do pełnienia funkcji sołtysa.
 • ----------------------DOROSŁAM !!! już jakiś czas temu
  --MY !! Polacy NIE WIEMY kto jest naszym rzeczywistym wrogiem !!-PRAWDZIWA historia Polski została skutecznie ZAMORDOWANA -Wojny ,które kazano nam prowadzić były zawsze !! RELIGIJNE -zostaliśmy znienawidzeni wśród słowiańskich braci -Ukraińcy z ich punktu widzenia mieli powody do rezania Lechiw -Czesi do nielubienia ! Litwini , jak powiedziała mi młoda Litwinka zdrajcami jesteście ! -
  -Rosja ? znany historyczny FAKT !! król Polski mógł być Carem ale musiał przejść na prawosławie -nie przeszedł

  ---POLSKA przez wieki całe nie miała zdefiniowanej swojej RACJI STANU !! do dzisiaj jej NIE MA !!!

  ----a my zwyczajni Polacy rzeczywiście rozumiemy ją ???

  ---PISZĄC na forach o ZDRADZIE przez KK wyzywana byłam !! jeszcze tu !! niedawno słowami -że szmata było łagodnym wyzwiskiem , o goleniu głowy też ktoś wspominał

  ----WIEM , że NIC NIE WIEM !! powiedział to ten !! którego słowa zna cały świat !!

  --w 1989r pod patronatem JP2 zgodziliśmy się na ROZBIÓR Polski -WIEDZIELIŚMY ?? że zgadzamy się - NIE !! my chcieliśmy tylko lepiej żyć !
  PRZECIEŻ hasłem było! SOCJALIZM TAK ale z ludzką twarzą !!

  ----lata temu rozmawiałam z Panem o wielu tyt. naukowych , w rozmowie zeszliśmy do jego dziecięcych przedwojennych lat-
  Pan POWIEDZIAŁ !! Za Rosją na kolanach będę szedł -zmieszałam się ! przecież tajemnicą poliszynela było że Rosja to wróg !-zebrałam się na odwagę -zapytałam !skąd taka miłość ? ODPOWIEDZIAŁ : szliśmy całą rodziną pieszo ponad 20 km-ABY ZA CAŁY DZIEŃ PRACY dostać po złotówce ! przed wojną byliśmy zwierzętami po wojnie uczłowieczono nas !! podobnych historii usłyszałam w swoim życiu wiele -TAK WIELE ,że nie mam odwagi więcej sprzeczać się O SUBIEKTYWNĄ RACJĘ

  --------POLSKĄ RACJĄ STANU AD 2014 jest !! zebrać WSZYSTKIE POLSKIE PATRIOTYCZNE serca -- i po raz PIERWSZY w Historii !! WYGRAĆ WYBORY -------- nie dla kościoła ! nie dla żydów ! nie dla Rosji
  ---DLA POLSKI dla NAS !! i nikogo więcej !!
 • @ninanonimowa 23:34:32 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 55 5 5 5 5 5 5 5 5 5
  na początku filmik jest drętwy, ale potem się rozwija, unaocznia, na co jesteśmy wciąż narażeni
 • @interesariusz z PL 08:31:03
  No nie!!!
  Pełny brak logiki.
  Skoro Bóg pozbawił nas rozumu, jak to Pan stwierdził, to jako nasz Stwórca, zapewni nam też możliwość istnienia.
  Wszyscy jesteśmy dziećmi Jednego Boga, który obdarowuje nas swą Miłością.
  Nawet, jak Żydzi chcą zawłaszczyć tę Miłość.

  PS. Czy sądzi Pan, przy swoim rozumie, ze miałby szansę istnienia, gdyby nie Boża Miłość?
 • @LordConqueror
  "Najpierw egzystencja, potem kosmetyka:)))"

  ---> To co tu powiedziałeś należy potraktować jak najbardziej poważnie. Mówię dokładnie to samo, że najpierw trzeba odebrać bolszewikom władzę - w każdej dziedzinie, łącznie z sądami,prokuraturami, PKW ... Tak samo należy teraz popierać Majdanowców a dopiero gdy uniezależnią się od poprzedniej władzy - w tym od kagiebistów Putina - i zwiążą koniec z końcem w sprawach gospodarczych i finansowych, to wtedy dopiero będzie można zacząć prostować nasze wspólne polsko - ukraińskie sprawy. Tylko ci, którzy chcą wepchnąć Ukrainę w ręce sowieckie, głoszą, że najpierw ukraińska władza powinna zajmować się przeszłością rozwiązując spory polsko - ukraińskie a później dopiero zajmować się tym, czy ich obywatele będą mieli co jeść! Takie stawianie sprawy to nie tylko głupota i brak realistycznego myślenia - to jawna współpraca z Putinem!
 • @nana
  "A co wam do tego, co ja piszę? ktoś was zmusza do czytania? ..."

  ---> Nic nam, Polakom, do tego dopóki kagiebowska swołocz - na naszym, polskim terenie!!! - nie usiłuje się pod Polaków podszywać, wychwalając bandytów, morderców, gwałcicieli z KGB, NKWD, Armii Czerwonej i dopóki nie propaguje komunistycznej ideologii. Jest to zakazane prawnie, mówi o tym także nasza Konstytucja RP!
  I dlatego: Won! Do budy ruskiej się wynoś! Tam możesz bolszewikom wszystko swoje oddawać ... Wiadomo, że honoru i cnoty już nie oddasz, bo straciłaś bezpowrotnie dawno temu, nawet nie wiedząc kiedy.

  PS. Oczywiście, kto się z tobą zgadza, też jak najszybciej powinien udać się do budy ruskiej - by włosów nie stracić.
 • @LordConqueror
  "Nie kto inny jak prorosyjski bul z budy ruskiej zrobił milowy krok na drodze do 65$ i judeopolonii ogłaszając, że ''Polacy powinni się przyzwyczaić do myśli, że byli sprawcami''"

  ---> Miedzy innymi dlatego "podsyłam" mu takich lokatorów jak nana :)
  http://normalny.neon24.pl/post/101651,tusk-z-komorowskim-na-kursie-i-na-sciezce

  PS. Poprawiłem literówki i dlatego post, na który odpowiadałeś, pojawi się poniżej.
 • @moher 19:12:15
  Co plemiona Syberii i Kaukazu? - co się im stało, w porównaniu do plemion amerykańskich?
  Tatarów wysiedlono nie za nic, tylko za współpracę z Hitlerem - USA wszystkich Japończyków wsadziło do obozów prewencyjnie na 4 lata.
  Co Polacy? - rozwalili sami swoje państwo i dostali w zamian Królestwo Kongresowe, choć dopiero co szli na Moskwę z Zachodem
  Co Gułag? - jakiej narodowości była wierchuszka NKWD, GPU itp - kto siedział w Gułagu?
  Ile dzisiaj jest więźniów w USA?
  Jak wam się nie podoba nasz patriotyzm to spier..cie stąd do Michnika i Sakiewicza i będzie wam dobrze
 • @nana 18:41:43
  "Zastanów się też, prostaku, dlaczego polscy żołnierze mieli w '39r rozkaz nie walczyć z Armią Czerwoną? No? Tchórzami byli czy gwarantowało im to przeżycie?"

  Ciebie już całkiem pogięło. Odpowiem jednym słowem: Katyń.
  pozdrawiam
 • @ratus 22:00:04
  Katyń nic tu nie ma do rzeczy. Po raz pierwszy dowództwo zachowało się tak jak powinno. Przy takim podwójnym ciosie dalsze walki i ofiary były by ze strony sztabu zwykłym barbarzyństwem i zsyłaniem żołnierzy na niechybna śmierć. Wpis @nana także nie jest zgodny gdyż sugeruje iż
  żołnierze nie walczyli ponieważ ruscy byli "dobrzy" co jest bzdura.
  We Wrześniu przegraliśmy sromotnie.

  PS: Armia radziecka atakując Polskę straciła ponad 140 czołgów, głównie
  z powodów wady sprzętu. Zdarzały się jednak "potyczki" w których tracili je z powodu działań wojennych.
 • @Stara Baba 22:20:09
  Katyń był odpowiedzią na ewidentny kretynizm niekoleżanki nany, ze niby poddanie sie Sowietom "gwarantowało przeżycie".
  pozdrawiam
 • @nana 22:31:48
  Taaaa...
  W Katyniu zginęli Tajowie, nie Polacy.
  Czy jest na sali psychiatra?
  pozdrawiam
 • @nana 22:31:48
  "faktem jest, że rozkaz był, żeby nie walczyli z Armią Czerwoną. Być może były jakieś tajne układy? Kto to może wiedzieć?"

  Na taka skale nie było żadnych układów. Dostawaliśmy baty jak cholera. Po ataku Armii Radzieckiej nic nie miało już sensu. Cala zagadka Września.
  O innych Pani wywodach nic nie nadmienię (niektóre prawdziwe) gdyż coraz bardziej mówione są ze złości aby dopiec a nie faktycznych poglądów (kilka tygodni obserwacji).
 • @ratus
  "Czy jest na sali psychiatra?"

  ---> Tu psychiatra już nic nie pomoże i dlatego potrzebny jest tylko fryzjer - by każdy Polak z daleka widział kagiebowskie złogi.
  Ta nana wygląda na jedno z tych dzieci odebranych rodzicom lub sierot, które od dziecka NKWD/KGB w specjalnych ośrodkach przygotowywało do przerzutu do Polski, ucząc najpierw języka polskiego, naszej historii, tradycji, pieśni ... - wszystkiego co jest potrzebne by udawać "swojaka".
 • @moher 23:16:48
  To takze prawda :-)))))
 • @1normalnyczlowiek 23:10:38
  Według mnie niekoleżanka to przykład mistrzowsko wytresowanej pańszczyzny.
  pozdrawiam
 • @nana 20:18:50
  Cała przyjemność po mojej stronie Nano.
  Jak wiesz mam słabość do majeutyki i prowokowania do wyjścia na światło dzienne, tego co siedzi w środku. Pobożnisie typu Moher i usraelscy "patrioci" to moje ulubione obiekty ostatnio - podrażnisz trochę, a tu już zapomina o Bozi, manierach, ślina na bródkę cieknie, w dawnych czasach spaliłby nas na stosie, a tu spala się sam przed ekranem kompa, sama radość.
  Dzisiaj na rt fajny film Olivera Stone'a o Chavezie i ma też coś być o Gagarinie.

  No pasaran
 • @kontras2012
  "... podrażnisz trochę, a tu już zapomina o Bozi, manierach ..."

  ---> Was komuchów, bolszewików, stalinowców ..., to nawet nie trzeba podrażniać, bo wy wasze internacjonalistyczne serce zawsze macie na wierzchu, niczym - w każdej chwili gotowego do użycia - kałacha w dłoni.
  A już kompletnym absurdem jest by jakiś hujwenbin wspominał nawet o "Bozi" lub o manierach. Sowiecka jaczejka wpatrywała się i - jak widać po tobie i nanie - nadal wpatruje się jak w obrazek, w Stalina. Dlatego tęsknicie za "manierami" ruskiego sołdata, w porównaniu z którym nawet krowa waląc placki na środku drogi, wygląda na miss elegantum.
  Was, ludzi o sowieckiej mentalności, nie wolno wpuszczać nie tylko na salony, ale nawet do zwykłego pokoju, bo zaraz zmienicie go w chlew. Waszym wzorcem wspaniałomyślności, czułości i miłości do ludzi jest Dzierżyński, gdy wysłał kogoś na Sybir lub do piwnic NKWD - a mógł przecież zastrzelić od razu!!!
 • @LordConqueror 16:21:50
  SpiritoLibero napisał: "W naszym interesie jest żeby te dwa (po)twory - Usrael i Rosja były jak najdalej od naszych granic. A wrabiają nas w rozróbę, która nie dotyczy Polaków."
  Czytam już od dłuższego czasu brednie i rady jakie daje sajanin "LordConqueror" blogerom:
  "W nszym interesie nie jest, żeby ''te dwa (po)twory - Usrael i Rosja były jak najdalej od naszych granic'', to też, ale najważniejsze jest , żeby w ściskające nas imadło rosyjsko-niemieckie ktoś włożył but. Tak się składa, że na razie żaden but oprócz amerykańskiego nie ma wystarczającej twardości. Najpierw egzystencja, potem kosmetyka:)))" - I tu wyłazi cały "Lord", utwierdzając iż w naszym interesie jest by Israel graniczył z Polską. Tym samym chodzi mu o wetknięcie buta w postaci judeopoloni, między Polskę a Rosję. I właśnie to określenie "Najpierw egzystencja, potem kosmetyka:)))" całkowicie go demaskuje. To znaczy najpierw zapewnimy egzystencję żydom a po umocnieniu się na zajętym terytorium w następnej kolejności zajmiemy się kosmetyką podludzi.
  Warto przeczytać wywiad "Nasze mocarstwo śpi" – Z reżyserem filmów dokumentalnych Grzegorzem Braunem rozmawia Andrzej Kumor:
  http://marucha.wordpress.com/2014/03/09/nasze-mocarstwo-spi-z-rezyserem-filmow-dokumentalnych-grzegorzem-braunem-rozmawia-andrzej-kumor/
 • @Vinto
  "Warto przeczytać wywiad "Nasze mocarstwo śpi" ..."

  ---> Nie: "warto ...", lecz należy potraktować jako lekturę obowiązkową!
  Jedyny rozsądny i jakże ważny głos w tych sprawach.

  Pozdrawiam
 • @nana
  Ty, nana, lepiej już nie kombinuj jak koń pod górę! Bo co prawda mądrze i zgodnie z prawdą napisałaś, że:
  "niejaki owsiak ma cały dzień w polskiej tv gratis a patriotyczne "Mazowsze" przymiera głodem ... z powodu takiej pieśni jak powyższa. Gdyby "Mazowsze" propagowało przypadkowe kopulacje na haju w błocie, też by miało swój darmowy czas w tvp"
  to z reszty twojej "twórczości" wynika, że cenisz tamtą pieśń raczej ze względu na ostatnie w niej słowo ... :)
 • @nana 16:14:42
  Tu masz coś lepszego dla serduszka płaczącego po komunizmie:

  http://www.youtube.com/watch?v=gq9YINQhzvY&list=PL5F7C1188E356E32B

  pozdrawiam
 • @nana 16:48:35
  Chciałem Ci zrobić przyjemność, niekoleżanko, bo sama wyśpiewywałaś psalmy ku czci Wielkiego Wodza Stalina i Bohaterskich Krasnoarmiejców. A teraz co? Schizo się załączyło i się wypierasz?

  A tu zagadka:

  "Już kiedyś żydowskim sposobem też przemycałeś jakieś filmy (...)"

  A jak to niby przemyca się filmy w żydowski sposób?
  pozdrawiam
 • @nana 12:41:46
  "A Ty chcesz mnie przekonać o tym, że na temat września '39 wiesz wszystko i jesteś w tej dziedzinie fachowiec."

  Ja przekonywać ciebie nie chce. Ty dla mnie jesteś "skończona".
  Bez pozdrowień ośle!
 • @moher
  "Dwa słowa! Słoneczko stalin i gwiazda czerwona!"

  ---> Te słowa, to nana podchwyciła od Wisi Szymborskiej ... Wiesz, od takiej jednej stalinówki, co do końca życia kochała Słoneczko, Ojca Narodu i nigdy nas Polaków za to nie przeprosiła! Za swoich mężów , którzy też apelowali by zamordować polskich biskupów, też nie przeprosiła!

  http://lubczasopismo.salon24.pl/solidarni2010/post/388270,wislawa-szymborska-zabic-ksiezy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930