Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4464 posty 2024 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Moje komentarze

 • @Robik 12:41:48
  Jest Pan podrażniony moim oporem i niepotrzebnie chce mi Pan dokuczyć, bo poza tym przecież się lubimy. Nie jest jednak wcale tak, że nie chcę wiedzieć więcej (w żadnej sprawie zresztą), bo chociaż mam braki także w tym temacie (jak chyba wszyscy), to znam i opinie dra Ratha i list-apel pana Zięby. Szkopuł w tym, że one nie wystarczają, abym przyjął teorię powszechnej zmowy wszystkich rządów świata w celu okaleczania i niszczenia podległych im narodów, nawet jeśli uznaję, że jednym z najważniejszych obecnie celów „niewidzialnego rządu światowego” może być polityka radykalnej depopulacji świata wskutek fałszywej „troski” o środowisko naturalne i jego zasoby. Innymi słowy, uważam, że niewątpliwe liczne ujemne strony niektórych szczepionek mają charakter teoretycznych uchybień i technicznych niedoróbek, często wynikających z chciwości albo niedbalstwa, ale nie są częścią jakiegoś szatańskiego planu, któremu wszyscy w pełni świadomie ulegli. Na tym polega różnica zdań między nami.
  Pozdrawiam z szacunkiem i sympatią. BJ
  O przeciwnikach szczepień
 • @kula Lis 67 19:58:49
  Co znaczy 1mc/1mc? Miesiąc pływania - miesiąc urlopu, i za tę samą stawkę? No, to chyba nie jest źle. Wyobrażam sobie, że ważne jest także towarzystwo, w które się trafi, kapitan żeby był normalny, no i łajba żeby nie była gruchotem. A poza tym to chyba fajna, męska robota...
  Tak sobie myślę, że w którymś przyszłym wcieleniu mógłbym się zamustrować... DDD.
  Pozdrawiam serdecznie. BJ
  Pusto w szoferce
 • @Pedant 10:36:11
  Po tej deklaracji, i uwzględniając akces Husky'ego muszę skorygować wynik na 14:4. Pozdrawiam BJ
  O przeciwnikach szczepień
 • @
  Przedstawiłem wywiad rosyjskiego pediatry-immunologa, po którym rozegraliśmy tu – kolejny już raz - mecz do jednej bramki, w którym mocno mi się oberwało. Wszyscy wystąpiliśmy znów w klubowych koszulkach (choć nikt oprócz mnie pod własnym nazwiskiem). Do szturmu ruszyli przede wszystkim podrażnieni przeciwnicy szczepień, więc wynik łatwo było przewidzieć. W mojej ocenie przegraliśmy – ja i zwolennicy szczepień – stosunkiem 15:2 przy trzech wstrzymujących się. Szkoda, że nie wypowiedział się żaden lekarz, choć wiem, że na tym portalu publikują conajmniej dwie osoby z tego zawodu (i obie pod własnym nazwiskiem). Znów powtórzyliśmy te same argumenty, ale nie wydaje mi się, aby ktokolwiek został przekonany do racji strony przeciwnej. Z równym skutkiem moglibyśmy się przekonywać do wegetarianizmu lub urynoterapii. Jeśli o mnie chodzi, to przede wszystkim nie potrafię przyjąć tezy, przy ktorej upiera się duża część moich przeciwników w tej dyskusji, że rządy wszystkich państw na świecie potajemnie umówiły się i poprzez masowe i przymusowe szczepienia świadomie i celowo dążą do wyniszczenia swojej ludności, w tym spowodowania powszechnej bezpłodności, autyzmu, zaburzeń rozwojowych u dzieci itp. Wiem, że istnieje szatan i są ludzie nikczemni, wiem że jest dużo złej woli, nie tylko wśród piszących i komentujących w internecie, ale także wśród rządzących światem, wiem że istnieją spiski i zmowy, i że są całkiem powszechne, ale obawiam się, że z tak daleko posuniętą tezą spiskową nigdy nie będzie mi po drodze.
  Mimo to dyskusja była/jest wartościowa przynajmniej z dwóch względów. Po pierwsze trochę ożywiła portal w sezonie urlopowym, a po drugie – mimo towarzyszących jej silnych emocji większość uczestników powstrzymała się od agresji, inwektyw i wulgaryzmów. Za to dziękuję wszystkim tym, których ta ostatnia ocena dotyczy.
  Są takie tematy jak np. kara śmierci, dostęp do broni palnej, Kościół katolicki, żydzi, GMO, czy właśnie szczepienia, które niemal z punktu rodzą silną stronniczość i raczej z trudem nadają się do przekonywania kogokolwiek, by zmienił swoje poglądy lub postawę, ale to nie znaczy, że nie należy lub nie warto o nich pisać.
  Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na mój blog jak najczęściej. BJ
  O przeciwnikach szczepień
 • @Zorion 18:20:14
  Aby świat był pełen prawdy, dobra i piękna. Pozdrawiam przyjaźnie BJ
  Złapała promień słońca
 • @Lotna 15:29:31
  //Na Neonie jest co najmniej dwóch takich sekciarzy: Pan i pan Kosiur. Ciekawe, co Wami kieruje?//
  Co mną kieruje? Zwykły trzeźwy rozsądek. Juz o tym kiedyś pisałem, ale powtórzę. Ja i moje rodzeństwo, wszyscy moi koledzy i wszyscy których znałem w dzieciństwie byli zaszczepieni na wszystko co wtedy podawano. Wszystkie moje dzieci i dzieci naszych znajomych, ich rówieśnicy i koledzy - byli szczepieni. Dwie z moich córek są lekarkami, obie mają własne dzieci, wszystkie są szczepione, podobnie jak dzieci ich kolegów i znajomych. Nikt z nas nie zachorował ani nie miał z powodu szczepień żadnych komplikacji. To dlaczego ja mam uwierzyć panikarzom, których nawet nie znam? Czy ktoś z nich może podać jakiś bezpośredni własny przykład, że mu szczepienia zaszkodziły, poza cytatami z innych panikarzy?
  Prawdopodobnie różnimy się (Pani i ja) jakimiś głębszymi, intuicyjnymi warstwami świadomości i wcale nie wykluczam, że to właśnie Pani może mieć więcej racji, co sie okaże (dla mnie) dopiero poniewczasie. Jak juz wielokrotnie pisałem mam akceptujący stosunek do chemii, energetyki atomowej, GMO, badań Kosmosu i podobnych spraw, co do których - jak zauważyłem - Pani przejawia sprzeciw lub daleko posuniętą rezerwę.
  To różnica naszych natur i sposobu postrzegania świata, czyli czegoś, co bardzo trudno jest zmienić, chyba że przyjdzie wstrząs.
  Pozostaję z szacunkiem i pozdrawiam. BJ
  O przeciwnikach szczepień
 • @Husky 22:56:10
  Po alkoholu bywa różnie, ale u siebie stwierdziłem, że w kabinie - gdzie bardzo ważna jest szybkość skojarzeń i refleks - w tłumaczeniu pomaga mi kawa, której smaku poza tym nie lubię (tylko zapach). Inni tłumacze - moi koledzy - tego nie potwierdzają, ale kawę piją.
  Pozdrawiam ciepło. BJ
  Nieprzetłumaczalne
 • @kula Lis 67 20:10:58
  Uważam, że za 120 euro dziennie +wyżywienie+zwrot za paliwo za dojazdy - o ile zdrowie dopisuje - warto się zatrudnic. Wielu nie ma takiej możliwości. Normalny i uczciwy człowiek jest zawsze gotów do dodatkowego zarobku, chociażby po to aby móc z niego pomóc innym.
  Ja też mam ten problem: dzwonią i kuszą. Często ulegam, bo miło jest wiedzieć, że się jest nadal cenionym i potrzebnym, a pieniądze się przydają.
  Pozdrawiam Pana serdecznie, licząc na to, że po pracy znajdzie Pan czas na lekturę i dalsze wartościowe komentarze na Neonie. BJ
  Pusto w szoferce
 • @kula Lis 67 10:17:30
  Czyli zbliżamy sie do końca?
  Pozdrawiam Pana przyjaźnie BJ
  Pusto w szoferce
 • @Husky 23:22:27
  Tu zgoda. Pozdrawiam z uznaniem. BJ
  Deszcz spadających gwiazd
 • @
  Jest jakaś magia w obrazach van Gogha, że nawet jak się nie podobają (estetycznie), to są pociągające. Tak bywa czasem z kobietami (a u pań pewno i z mężczyznami). BJ
  Drzewa oliwne van Gogha
 • @Husky 22:58:21
  Mhm.
  pzdr.
  BJ
  Deszcz spadających gwiazd
 • @
  Zawsze mnie zastanawiało, jak to jest, że na Bliskim Wschodzie i w Indiach żebractwo jest powszechne, ale w krajach o kulturze konfucjańskiej - Chiny, Wietnam, Korea, itp. - prawie nie istnieje i ponoć nigdy nie istniało. Także w Polsce, gdzie mieszka sporo Wietnamczyków - nikt nigdy nie widział żadnego jak żebrze. Za to u Cyganów chyba jest odwrotnie - trudno spotkać takiego, co by pracował...
  Myślę, że ta uwaga rzuca ważne światło na zjawisko żebractwa. Nie jest ono li tylko efektem biedy, ale bardziej - wyrazem postawy wobec życia, świadectwem systemu wartości, wychowania itp.
  Żebracy w Trójmieście
 • @
  Gdzie się podziewa Pan Staszek Kieliszek? Co się z nim dzieje? Ten temat aż się prosi o jego komentarz. Czy ktoś ma z nim kontakt?
  Sielskie życie Ameryki
 • @Husky 22:07:07
  Wczoraj? To dlaczego drzewa w sierpniu już bez liści?
  Pozdrawiam przyjaźnie. BJ
  Deszcz spadających gwiazd
 • Repsol
  Popieram, pochwalam, pozdrawiam. BJ (*5)
  Szanowne Panie i Panowie
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:43:02
  ...Ze wszystkich trunków najbardziej cenię kefir i maślankę.
  Dziecię nam się urodziło...
 • @
  Mimo, że publikacje z cyklu Malarstwo i grafika albo Szukanie piękna, od których zaczynam codziennie swój blog, cieszą się wyraźnie mniejszą popularnością niż teksty polityczne (mniej wejść i ocen), nadal widzę sens w ich zamieszczaniu i będę to kontynuował w przyjętej formule: artyści z różnych stron świata, krótka notka biograficzna o każdym, galeria ok. 12 charakterystycznych prac o określonym profilu tematycznym.
  Pozdrawiam wszystkich, których to interesuje, niezależnie od tego czy się podoba czy nie. „Piękno jest w oku patrzącego” BJ
  Z ceramiki na płótno
 • Humor grenlandzki:
  Eskimos do barmana:
  - Dla mnie whisky
  - Z lodem?
  - A w mordę chcesz dostać?
  Uwalnianie Grenlandii
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:42:18
  Najpierw muszę sam wytrzeźwieć z wrażenia, a potem zobaczymy.
  Dla Pana cytrynówka, jak zwykle?
  Pozdrawiam przyjaźnie BJ
  Dziecię nam się urodziło...

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031